1. 3. 2019

Křečkování | Únor 2019


Před chvílí byl konec ledna a teď už je konec února. Je příšerné, jak rychle mi utíká čas mezi prsty a já si uvědomuji, jaké množství knih bych si ještě ráda přečetla, ale čas mi to ne a ne dovolit. To však neznamená, že přestávají knihy přibývat do mé knihovničky, naopak. 

Koupené knihy a knižní drobnosti

Tahle rubrika zůstala neobsažena. Sice v Luxoru byly 25% slevy, ale většina knih, které bych chtěla spadala do více žánrů a já si tak nebyla jistá, jestli na ně sleva platí a samozřejmě mi bylo trapný se ptát. Takže snad příště.

Recenzní výtisky

Myslím, že tahle část je skoro prázdná jen proto, že mi zatím většina únorových recenzních výtisků ještě nepřišla. Takže můžeme předpokládat, že březen se nejspíš bude podobat v lednu, ale únor to tak trochu vyvažuje.

Tentokrát tu mám tedy dva recenzáky. Od nakladatelství Grada je to Stručný manuál úspěšného Lenocha od Jana Hebnara.  Čekala jsem od téhle knihy hodně, ale popravdě jsem byla nakonec zklamaná. Recenzi dám určitě časem na blog, ale pokud by vás zajímala už teď, tak ji najdete na Databázi knih, konkrétně TADY.

A druhá kniha je od nakladatelství Euromedia, konkrétně Yoli. Jedná se o novinku od Gayle Forman Nevím kudy kam. Tuhle autorku mám opravdu moc ráda, ale pravdou je, že tohle je asi jediná kniha od ní, kterou vlastním. Ještě jsem jí číst nezačala, ale mám v plánu se na ni vrhnout o víkendu. Navíc ten název i docela odpovídá mému současnému rozpoložení, tak to bude alespoň tématické.


Od knihkupectví a nakladatelství Knihy Dobrovský mi přišly tentokrát hned tři knihy. Pod značkou King Cool mám knihu Nyxia od Scotta Reintgena. Původně jsem o tuhle knihu moc zájem neměla, ale pak začala být všude. A i když jsem četla jen takové ty krátké recenze na Instagramu, rozhodla jsem se, že ji prostě musím zkusit.

Zbylé dvě jsou pod značkou Omega. Samozřejmě jsem si nemohla nechat ujít další knihu od Diany Gabaldon a to Sedm kamenů lásky a ztráty. Na tuhle knihu se neuvěřitelně těším a doufám, že si na ní udělám čas co nejdřív, protože Diana Gabaldon je úžasná spisovatelka a věřím, že knihy bude prostě boží. Pokud byste měli zájem, tak na blogu už jsou recenze na knihy Cizinka, Vážka v jantaru, Mořeplavec, Lord John a důvěrná záležitost, Panicové a Dávám ti své tělo od této autorky. A také na knihu Jak se točí Cizinka a na Antistresové omalovánky podle této série.

Posledním recenzní výtiskem je pak závěrečný třetí díl ze série Shannarův meč od Terryho Brookse - Shannarova píseň přání. Přestože je to poslední díl, tak mám dojem, že jsou ještě nějaké knihy, které se odehrávají ve stejném světě, ale ruku do ohně bych za to teď nedala.

Každopádně mám díky téhle knize zkompletovanou další sérii. Ta popravdě vypadá trochu zvláštně, jelikož první díl mám ještě paperbackový a co se týká coverů, tak ten první se také maličko odlišuje, ale co na tom? Jsem za tu knihu opravdu ráda, ostatně jako za všechno, a jsem opravdu zvědavá, jak to skončí. Zatím můžete najít na blogu recenze na předchozí dva díly Shannarův meč a Shannarovy elfeíny.


Vyhrané knihy a knižní drobnosti


Od Megaknih jsem dostala slevový kupón na 300 Kč a toho jsem samozřejmě musela využít. V první řadě jsem si tedy koupila závěrečný díl ze série Off Campus - Plán - od Elle Kennedy a zkompletovala tak mojí hodně oblíbenou knižní sérii. Možná nejoblíbenější od Baronetu.

Dál jsem sáhla po slevách. Pořídila jsem si Solitaire od Alice Osman, kterou vydalo nakladatelství CooBoo. Vím, že jsem tuhle knihu kdysi četla a docela se mi líbila, ale popravdě si už nepamatuju o čem přesně byla, takže si určitě dám rereading a snad ani tentokrát nezklame.

Nakonec jsem objevila ve slevě ještě Yoli knihu a to Růže pro Charlotte od Elizabeth Craft a Shey Olsen. Tuhle knihu jsem už taky četla a byla docela průměrná, ale na oddech je to podle mě krásná romantická kniha, takže ji ve své knihovně rozhodně vítám.


Darované knihy a knižní drobnosti


V této kategorii tentokrát nemám žádnou knihu. Přiznejme si, že většinu roku bude tato kategorie prázdná. Ovšem moje kamarádka si pravidelně kupuje Fairyloot a sešli se jí dvě vlaječky (nejsem si jistá, jak to nazvat) se citátem z Grishaverse a nabídla mi ji. Popravdě mě to docela dost překvapilo, ale rozhodně jsem to nemohla odmítnout, protože je opravdu krásná a na fotkách se bude vyjímat.


Shrnutí

Říkala jsem, že v únoru toho bude míň a opravdu bylo. I když je fakt, že chvilku to vypadalo, že toho bude naopak víc, než v lednu, což by bylo docela zarážející. Ale ono se to zase projeví v březnu, takže si jsem jistá, že opět budu mít problém s tím narvat knihy do jedné fotografie, aby to nějak vypadalo.


Koupené knihy... 0 
Recenzní knihy... 5 
Vyhrané knihy... 3
Darované knihy... 0
Celkem... 8 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za krásný komentář :)