14. 6. 2018

Unboxing #97


Dneska tu pro vás mám unboxing hned čtyř balíčků... pokud dobře počítám. Tak se na to rovnou vrhneme, ať tu nestrávíme celý den.


Jako první mi přišel balíček recenzních výtisků od Alpressu a to už někdy minulý týden. Kdy přesně si už bohužel nevzpomenu. A jelikož jsem ten týden mazala fotky, tak jsem omylem smazala i fotku krabice. Ale věřím, že mi to odpustíte.

První z knih je detektivka Půlnoční odhalení od Melindy Leight. Už jsem ji stihla přečíst a mám napsanou i recenzi, ale popravdě vůbec netuším, kdy vám ji dám na blog.


Detektiv Reed pohřbil před pěti lety spolu s milovanou ženou i svoji kariéru. Nehne s ním ani prosba bývalého kolegy o pomoc, když se po husté sněhové bouři najde za městem tělo turisty označené keltskou mincí. Oč víc od případu dává ruce pryč, o to víc se o něj začne zajímat odvážná fotografka Jayne. Až zmizí i Jayne…
Druhou je Schůzka s ďáblem od J. D. Robb. Opět se jedná o detektivku nebo spíš něco mezi detektivkou a thrillerem a opět jsem ji už stihla přečíst i napsat recenzi. Ale opět je ve hvězdách, kdy bude recenze na blogu, jelikož primárně je napsaná pro Databázi knih.


Detektivce Evě Dallasové před autem náhle zavrávorá nahá postava, celá pokrytá krví. Eva dupne na brzdy a podaří se jí zraněnou ženu zachránit. Pro jejího manžela, další oběť přepadení, je už bohužel pozdě. Otřesená Daphne jako jediný živý svědek hrůzné události nedokáže pachatele popsat, nedokáže pachatele popsat jinak než jako ďábla. Kdo vypadá jako ďábel a kdy se znovu objeví na scéně?
A zbytek balíčků mi přišel dneska. Začneme třeba Gradou, kterou jsem měla dostat už před dvěma týdny, ale Česká pošta je prostě mrcha. Nakonec to ale všechno dobře dopadlo a recenzáčky už jsou doma.


Máme tu další thriller nebo spíše psychothriller - Stíny nad zálivem od Lucy Clare. Na tuhle knihu se opravdu moc těším a hned zítra se na ni vrhnu.


Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden…

Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v den neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. Sára je stále více a více zoufalá a přestává věřit všem, které zná a kterým dosud důvěřovala – a dobře dělá…

Co se vlastně před sedmi lety událo? Jak to, že v komunitě, kde se pořád někdo dívá, zrovna tehdy nikdo nic neviděl?
Kdo všechno a proč má důvod tajit, co se doopravdy stalo?
 S druhou knihou jsem trochu zariskovala. Tedy opět je to detektivka, ale tentokrát od českého autora, což je dost často nejistý výběr. Ale nedokázala jsem odolat skotské tématice knihy Tajemství krve od Jana Hrdiny. Kdo ví. Třeba mě kniha překvapí. Doufám v to.


Kapitán Ian Deveron-Gordon přijíždí na hrad Kilcarron do středního Skotska, aby sepsal dějiny rod Carronů. Nikdo ale netuší, že pravým důvodem příjezdu mladého kapitána je zcela něco jiného. V Kilcarronu totiž zemřelo několik služebných podivnou smrtí. Ian má pochybnosti, že se nejednalo o nehodu či nešťastnou náhodu, v čemž ho utvrzuje i fakt, že někteří obyvatelé Kilcarronu se mu snaží pátrání všelijak zkomplikovat.

Sužuje hrad opravdu nějaké děsivé prokletí? Podaří se kapitánovi odkrýt tajemství rodu Carronů?
A jdeme na květnové recenzáky z Moby.


I u tohoto nakladatelství jsem sáhla po detektivce od českého autora nebo spíš autorky. Původně to sice nebylo v plánu, ale nedokázala jsem odolat. Snad tedy Smrt pod vinicemi od Daniely Mičanové nezklame.


Městečko Štinkava naplňuje veškerá oblíbená klišé o jižní Moravě – oplývá lahodným vínem, ovocnými sady i rázovitými lidmi. V prosluněném kraji beze stínů by ani největší škarohlíd nečekal temné přízraky, přesto se nad Pálavskými vrchy kupí černá mračna. Kdo má na svědomí záhadná úmrtí? To musí vyšetřit poručice Drábková se svým spolupracovníkem Malinou. Podezřelých je víc než dost…
Ale mám tu ještě jeden recenzák od Moby a ano opět je to detektivka. Tenhle měsíc je jednoduše ve znamení detektivek a thrillerů. Tohle je tedy konkrétně švédský krimiromán od Hakana Nessera s názvem Vlaštovka, kočka, růže, smrt. Ještě jsem s tímhle autorem neměla dočinění, ale co jsem tak koukala, tak ho lidi vychvalují.


Spojitost mezi škrtičovými oběťmi je velmi slabá. Když bývalý komisař Van Veeteren neochodně opustí bezpečí svého antikvariátu, aby se zase jednou utkal s poslem smrti, objeví vzorec se silnými vazbami na svět knih. Blake. Musil. Rilke. A vytuší, že má tu čest s vrahem nezvyklého typu. Velmi nezvyklého.
Vlaštovka, kočka, růže, smrt je devátým dílem Nesserovy cenami ověnčené série o policistech z fiktivního města Maardamu.
A poslední balíček mi přišel ze Slovenska a to přímo od autorky.


Jedná se o jedinou knihu, která nemá nic společného s detektivkami. A to o druhý díl Mágie splnu od Kataríny Senajové. Knížku jsem už začala číst a plánuju ji dneska dočíst a hádám, že by pak během příštího týdne mohla být recenze na blogu.


„Mirka opäť posedávala na marhuli. V ruke držala denník s veľkou čiernou pumou a zapisovala si doň dojmy z dneška:
Nedeľa, 26. júla
Maťa je skvelá. Ona sa neoblieka presne podľa módy ako Sandra alebo Lívia. Má svoj štýl, vie, že prvý dojem i tak klame a že oblečenie je oveľa menej dôležité, než to, aký je človek vo vnútri. Ona je vo vnútri vyrovnaná aj zábavná, hoci tak navonok vôbec nevyzerá. Som rada, že som si našla kamarátku, o ktorej viem už teraz, že ma nikdy nezradí. Lívia, Sandra a Saša by to možno urobili. O Nikči nehovorím. Ale mne to nevadí, lebo mám Maťu. Ona mi to určite nikdy neurobí.
Mirka zatvorila denník a sladko pozrela na Lunu. A čo ako jej to nebolo po chuti, otvorila ho naspäť a dopísala:
Ale moja najlepšia kamarátka je to dievča-mačka, ktoré som stretla vtedy v noci vonku. Prisahala som to pri Lune.“

Autorka debutovala v roku 2014 vydaním prvej časti Mágie splnu. V súčasnosti študuje na vysokej škole a vo voľnom čase sa venuje písaniu.

4 komentáře:

 1. Zajímavé nové kousky :) Půlku knih vidím poprvé, ale zaujaly mě, takže přeji hezké čtení a těším se na recenze :)

  OdpovědětVymazat
 2. Těším se na recenzi na Tajemství skotské krve. Taky mě to zaujalo...

  OdpovědětVymazat
 3. Ani jedna mi nic neříká, ale zdá se mi zajímavá Tajemství skotské krve

  OdpovědětVymazat
 4. Z těchto knih mě nic neláká, ale přeji ať se líbí a pěkné čtení.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za krásný komentář :)