20. 2. 2018

Nátlak, nátlak, nátlak a další nátlak
Jsem maturantka a uvědomuji si to. Momentálně to nijak extra neřeším, kromě toho, že si vypracovávám maturitní otázky. Ale víte, kdo to řeší? Učitelé. A to naprosto nelogickým způsobem, který mě popravdě dost demotivuje. Ale proč nezačít od začátku.

Uznávám, že nápad zkoušet maturitní témata není tak úplně od věci. I když to znamená, že si člověk musí dané téma vypracovat v podstatě dvakrát. Nejdřív v rychlosti ta na které se máte na daný týden naučit a pak teprve to kompletní. Ano, mohla bych to udělat najednou. Jenže pravda je taková, že nemám jen maturitní předměty, takže vyfiknout za krátkou dobu v podstatě čtvrtinu maturitních témat v dokonalé podobě je... no nebudu říkat nemožné, ale není to zrovna jednoduché.

Ale dobře tohle stranu. Tady jde spíš o to, že učitelé přijdou a řeknou, že se nemůžeme přihlásit dobrovolně, že musíme zůstat ve střehu, každou hodinu být na všechno připravení, co kdyby náhodou. Tak tohle je milí čtenáři zatracená blbost. Přece až budu maturovat budu mít daný jasný den, jasnou hodinu. Nepřijde mi v pět ráno sms, kde bude, že mě náhodně vybrali a dnes maturuji. Takže to nedává smysl. A popravdě se to ani neučím, protože na to nemám čas. Jak jsem řekla, mám desítky dalších testů a zkoušení na které se musím naučit ať chci nebo nechci. 


Je to překvapivé, ale tohle není to nejhorší. Je to otravné a pravděpodobně docela riskuji, že schytám pár špatných známek, i když si to nemyslím. V improvizaci jsem za ty roky docela dobrá. Ne, tohle je jen malý nátlak, který se mi daří ignorovat.

Nejhorší je to neustálé připomínání. Takové ty průpovídky: "Jste maturanti. Musíte se učit. Teď musíte vážně zamakat. Bude těžký to zvládnout, musíte přitvrdit. Vy to neumíte? A co jste dělali celý den? Cože? Ona je přestávka a vy se neučíte?" Tedy, ne že bych tohle neslýchala od prváku, ale teď to slyším furt ze všech stran a mám chuť skočit z okna. Protože mi přijde, že mají jednak dojem, že nemáme žádný vlastní život a potom, že odmítají akceptovat, že jsme svéprávní. Že máme mozek, který umíme použít a víme, kdy je čas na učení. Ale vysvětlete jim to. 

A to jsem ještě zapomněla zmínit hromadu testů z maturitních předmětů, které určitě u maturity nebudou, protože je zaměřená na něco úplně jiného. Ale ne, učitelé tvrdí, že to musíme umět, protože to tam může být. 

Když to tak shrnu. Blížící se maturita mi zatím starosti nedělá. Nestresuji se z ní. A nejsem z ní deprimovaná. Ale jsem dost deprimovaná, unavená a znuděná z těchto zbytečných věcí a průpovídek. Popravdě, jestli to přežiju se zdravým rozumem, tak už zvládnu všechno. Maturitu určitě. Ale zásluhou učitelů to nebude, protože ti akorát plní můj mozek zbytečnými informacemi a já pak nemám místo na ty důležité.


2 komentáře:

  1. Jojo školička. Ještě že to už mám za sebou :-D A neboj, v životě přijdou ještě horší věci...

    OdpovědětVymazat
  2. Tiež sme to mali v maturitnom ročníku také, ale zasa učitelia to podľa mňa musia pripomínať, pretože sú vždy lenivci čo na to kašlú a oni sa im to nejako snažia vtrieskať do hlavy :D :D Potom to síce otravuje tých "poctivejších" čo sa aj učia, ale pri všetkom je niekto spokojní a niekto nie :-)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za krásný komentář :)