24. 11. 2017

Večeře a neplesMinulý týden jsem napsala článek o praxi (k přečtení ZDE), která mi končila 10. listopadu. Ten samý den jsem měla jít na maturitní večeři. Abych byla upřímná, docela jsem se sama sebe ptala, proč jsem se nakonec rozhodla že na ní půjdu, protože jsem byla z té praxe tak psychicky i fyzicky unavená, že jsem měla obavy, abych tam neusnula.

Samozřejmě, že jsem na večeři nakonec šla. A nemůžu o ní říct vůbec nic špatného, byla fajn. Tedy nejen večeře, ale i společnost. Vlastně jsem se docela i bavila. Ale skutečně je škoda, že jsem ten den a celý týden předtím měla praxi, protože ze dvou hodin, co ta večeře trvala, jsem tu druhou už měla co dělat, abych zabránila zívání. Za to však mohla skutečně jen ta praxe.

Většina mých spolužáků šlo pak ještě do klubu, ale to bych už skutečně nedala. Nehledě na to, že už skutečně nevím, o čem bych se s nimi bavila další dvě hodiny. Když na to tak přijde, i čas, který jsem strávila na té večeři jsem mohla využít mnohem efektivněji a stálo by mě to míň peněz, ale tohle by se dalo říct asi úplně o všem.

Závěr prostě je, že jsem se večeři i přes naprosté vyčerpání užila.A jako všichni maturanti, i moje třída měla maturitní ples, konkrétně 18. listopadu. Ano, říkám moje třída, protože já jsem na ples nešla a hned vám řeknu proč.

Přijde mi, že maturitní ples je stejný jako pohřeb, ale zároveň jiný. Maturitní ples se podle mě pořádá spíše pro lidi než pro maturanty. Když se to tak vezme, tak maturanti mají akorát spoustu zařizování, spoustu povinností, stráví hodiny času přípravou tomboly, předtančení atd. A co z toho mají? Osobně mi přijde, že nic. Jistě vzpomínky, jenže přiznejme si, že vzpomínky vyblednou rychlostí blesku, nikdy si nic nezapamatujeme tak, jak nám to ukazují filmy.

Mě by prostě vyhovovali maturitní plesy v americkém stylu. Prostě jen tanec, zábava a král s královnou. Žádné šaškárny okolo, jen zábava pro maturanty, aniž by je nesledovalo 800 cizích lidí, kteří, přiznejme si to, čekají na to až někdo něco pokazí. Ne, že bych teda uměla tancovat, ale rozhodně mi to zní mnohem lépe než tahle šaškárna.

Samozřejmě neberu nikomu právo na jeho maturitní ples, ale pro mě to není. A prosím, abyte si odpustily komentáře typu, že mě to bude mrzet, protože mě to nemrzí a jsem si zatraceně jistá, že ani nebude. Nelituji, že jsem na ten ples nešla, nelituji, že nejsem součástí půlnočka, půlnočních novin nebo třeba i tabla. Popravdě mi to je úplně jedno.

Víte co mě mrzí? Že nemám čelenku s peřím, která byla jejich součástí k předtančení, hodila by se mi na fotky. A co by mě tak ještě mohlo mrzet... jo, že nemám žádnou z těch úžasných cen, které byly v tombole, jenže to bych neměla tak jako tak. A ještě něco mě mrzí? Možná jen to, že jsem jim nemohla nadiktovat, jak mají udělat půlnoční noviny, to víte, blogerka se ve mně nezapře. Ale popravdě bych k tomu neměla příležitost, ani kdybych na ten ples šla.

Takže jo, mrzí mě jen samé nepodstatné věci. A ani by se nedalo, že mě přímo mrzí, prostě jsem jen diktátorskej křeček, který má tohle v povaze. Vlastně jednu věc mám, maturitní skleničku. Když o tom tak přemýšlím, vůbec netuším, proč jsem ji chtěla. Když se ohlédnu zpátky, přijde mi to jako další nepodstatná blbost. Ale už jí mám a aspoň mám nějaký důkaz, že jsem maturovala. Teda krom maturitního vysvědčení, které dostanu příští rok... doufám.

Ale když to tak vezmu, jsem docela ráda, že ten ples organizovali. Sice jsem měla praxi, ale před a po ní to v té škole vypadalo tak, že se málokterou hodinu skutečně učilo. Většinu hodin řešili ples. Nabízí se tedy otázka, co jsem v té škole sakra dělala, protože kdybych zůstala doma, asi by to vyšlo nastejno. Ale aspoň jsem si díky tomu předepsala docela dost článků, ke kterým bych se asi dlouhou dobu nedostala. Vlastně myslím, že bych jich napsala mnohem více, kdyby nám ve škole fungovala wifi, ale bohužel.

To byl ve zkratce můj názor, který se nezmění. A vzhledem k tomu, že už je po plese se už ani změnit nemůže a já mám konečně klid od toho všeho přemlouvání, abych tam šla. Konečně se můžu soustředit na maturitu... nebo spíš na hromadu bezvýznamných testů, která se na mě nahrne.


10 komentářů:

 1. Opravdu skvěle napsaný článek, pobavila jsem :D

  OdpovědětVymazat
 2. Večera znie fajn :-) U nás je stužková, alebo teda maturitný večierok (skôr používame názov stužková) o tom, že si pozveme rodičov a učiteľov, prípadne kto chce partnerov :-) Ja som si stužkovú užila, urobili sme krátky program a tancovali, bola to zábave, aj keď je pravda, že aj nervy hlavne pri príprave :-) Ja to však beriem teraz s odstupom času pozitívne, človek si aspoň vyskúšal niečo takéto organizovať a vie do budúcnosti čo všetko to obnáša :D Ale samozrejme beriem, že to nie je pre každého a ak by si tam mala ísť napriek tomu, že nechceš tak by to nemalo zmysel a hlavné je, že si spokojná :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konečně rozumný člověk :D Nechtěla bys to vysvětlit mým spolužákům a učitelům? :D

   Vymazat
 3. Já na plese byla a za ty roky si ho vůbec nepamatuji :-D

  OdpovědětVymazat
 4. Na plese jsem byla, ale to zařizování kolem bylo vyčerpávající a přesně jak píšeš jsem si pak uvědomila, že je to pro lidi a ne pro nás, my jsme se musely zdržet planu, aby vše klaplo, neříkám, že se mi tam nelibilo, ale byla jsem ráda, když byl za mnou, mám z něj šerpu a pár fotek. Na večeři jsem byla, ale byla to tichá večeře, kde se jen vzpomínalo a jedlo.

  OdpovědětVymazat
 5. Prosím vysvětlíš mi co přesně za maturitní večeři to bylo? Vůbec mi to nic neříká, nic takového jsme asi neměli. =D =D

  A co se týká maturitního plesu promin ale nejde se nezdržet komentáře. Myslím, že si ples moc rychle odsoudila. Možná tě to mrzet nebude ale nesouhlasím s tím, že to není zábava pro maturanty. Vše co si tam připravíš je pro tebe, jak vystoupení (ano i pro rodiče a příchozí ale tu zábavu při tom si užiješ hlavně ty) tak občerstvení (o které jsme se tedy mi maturanti ani starat nemuseli) a pak ten čas se tvými kamarády či spolužáky. Prostě ten večer je jen o váš ne o nikom kdo přijde.
  A ano, sice nějaké menší nervy tam jsou ale nakonec je to jen o zábavě. Ano možná předání šerpy a to divadélko je ve směs na prd ale podle mě je hlavní ten čas s lidmi kteří ti celý čtyři roky dělali společnost. Já jsem ráda,že jsem na svém plese byla a klidně bych si ho zopakovala.
  Chápu, že ne každý na to není ale podle mě to patří ke střední škole a maturitě. Podle mě si tomu mohla dát šanci. =)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prostě večeře s mými spolužáky, nic víc se o tom říct nedá :D

   Čas se spolužáky je to poslední o co stojím :D

   Vymazat

Děkuji za krásný komentář :)