19. 9. 2017

Chladný začátek školního roku


Jelikož letos budu maturovat, rozhodla jsem se založit rubriku, kde si budu trochu stěžovat, trochu rozebírat zapeklité situace, zamýšlet se a možná, že sem dám i nějaký typ na to, jak přežít maturitní ročník a nezbláznit se.


Tohle je tedy takový úvodní článek, který jsem měla v plánu napsat po prvním týdnu ve škole, ale nemohla jsem se rozhodnout jak rubriku pojmenuji a jak bude vypadat grafika. Ale teď už je všechno zařízeno, tak vám v krátkosti řeknu něco málo z prvních týdnů ve škole.

Hodně lidí psalo v prvním týdnu a o začátku školy a co jsem tak vypozorovala, především si stěžovali na rozvrh. Z mé strany je rozvrh to jediné, co mi celé čtyři roky vyhovuje. Nikdy jsem totiž neměla žádnou odpoledku... tedy technicky vzato minulý rok jsem ji měla půl roku, ale pak se to posunulo a žádná nebyla. A tenhle rok mám asi nejlepší rozvrh za celou dobu, takže ohledně něj si nemám právo stěžovat.

Pak samozřejmě byly takové ty mluvící hodiny, kdy se vlastně nic moc neřešilo. A vzhledem k tomu, že jsme první týden měly ještě nějaké akce a zkrácené vyučování, tak se to trochu protáhlo i do druhého týdne, ale u každého předmětu to bylo trochu jiné. Každopádně to byly dva klidné týdny.

Když tedy opominu otázku "Co jsi dělala o prázdninách?" Já ji úplně nesnáším. Kromě toho že na ní odpovídám skoro každému učiteli, tak nechápu proč se ptají, protože to za chvíli stejně zapomenou. Nehledě na to, že nikdy nevím, co odpovědět, zvlášť když mám odpovědět třeba v němčině.

A všichni nás straší maturitou, což je asi celkem pochopitelné, ale já to zatím nějak neprožívám, prostě to beru jako fakt. Jak se znám, budu nervózní až v den, kdy skutečně přijde na lámání chleba. A podle mě je to i nejlepší přístup, protože nemá cenu se celý školní rok stresovat, akorát by mi to rozhodilo psychiku. Vím, že to přijde, nepochybuji o tom. Ale teď je ještě brzy.

Dostávám se tedy k věci, která inspirovala nadpis článku. Zima. Je září a vypadá to, jako kdyby byl konec října. Právě proto je to ve škole k nevydržení. Sice se v pondělí začalo topit, ale je to velká budova. Zima tam tedy je zatím pořád. Konkrétně v pondělí mi dokonce drkotaly zuby, což je docela na nic, když se v tom máte učit. A nejhorší je, když máte úplně prokřehlé prsty a pak psát, hrůza. Takže se snažím najít nějaké rukavice, které bych mohla nosit ve škole, protože to fakt není možné. Ale musím uznat, že se začalo topit teprve včera, takže se to pravděpodobně ještě srovná, doufám. Úplně nejlepším řešením by bylo, kdyby se počasí umoudřilo a začalo být trochu teplo. Technicky vzato je pořád léto.


Tenhle týden už je tedy týdnem testů. Jeden jsem psala, další píšu zítra a v pátek je na programu zkoušení, takže se všechno pomalu vrací do starých kolejí, kdy budu trávit večery v poznámkách. Z čehož nejsem nadšená, ale co jiného mi také zbývá, že? 

To je asi všechno. Tohle byl opravdu úvodní a tedy i tak trochu deníčkový článek. Další články už budou na konkrétní témata (dokonce už je mám vymyšlené, jen je budu aplikovat v době, kdy se to bude hodit) a budou skutečně spíš zamyšlení nebo nějaký názor. Vážně nejsem deníčkový typ, jen jsem to chtěla nějak uvést, takže doufám, že jsem vás moc nenudila.

6 komentářů:

 1. klasická otázka :D "Co jste dělaly o prázdninách" ... jak já jsem tuhle větu nesnášela :D ... ale popravdě, teď bych se klidně do maturitního ročníku vrátila. když se nad tím zamyslím, bylo to úplně stejný jako všechny ostatní 3 ročníky, jelikož nás otravovaly s maturitou už v prváku :D ...
  Takže už se těším na tvoje další zážitky, budeme to moct konečně probrat :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nesnáším všechny "osobní" otázky, nikdy nevím, co mám odpovědět :D Ale tahle je nejhorší. Myslím, že kdyby někdo dělal přijímací pohovor do Pekla, tohle by byla první otázka :D
   Ono to je stejný jako ostatní tři ročníky. Předtím jsem měla hromadu testů a teď je mám taky, žádná novinka :D A já bych se nevrátila. Už chci vypadnout :D
   Já už se těším na květen. Udělám maturitu a papá :D

   Vymazat
 2. Presne, my sme sa nedávno stretli so spolužiakmi z výšky na zápise a všetci: "Aké ste mali prázdniny?" :D Držím palce na maturite, stresovať netreba, stačí k tomu pristúpiť zodpovedne :-) Tiež nemá zmysel učiť sa všetko už polroka vopred, veď to človek aj tak zabudne, na durhej strane jasné, že si to netreba nechávať na poslednú chvíľu :-)
  Počasie je naozaj strašné, zima, dážď a ja už začínam byť chorá :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tahle zdvořilostní fráze je prostě příšerná. Někdo by ji měl označit za zakázanou :D
   Naprosto s tebou souhlasím. Učitelé by byly nejraději, kdyby jsme sedli k poznámkám a všechno se hned naučili zároveň s novou látkou a mají dojem, že pak si to budeme pamatovat navždy :D To mě prostě šíleně otravuje :D Jasný, že se nemůžu učit celkem asi 120 témat večer před maturitou, ale jako není důvod proč se to učit teď. Zvlášť když nám ještě nikdo nedal okruhy :D
   Já jsem nemocná vždycky, když se blíží pololetí, ale to je nachlazení ze stresu :D

   Vymazat
 3. Pěkná rubrika a krásný úvodní obrázek. =)
  Ty si nikdy neměla odpoledku? Tak to koukám, my jsme měli, sice to byla jednou týdne ale i tak to byl opruz.
  My měli naštěstí malou třídu tak že zima tam nikdy moc nebyla. =D
  A strašení s maturitou to dělají snad pořád. Podle mě je to akorát nervující. Místo toho by měli studenti podporovat a ne je zastrašovat. Ale věřím, že ty to dáš a děláš dobře, že se tím nestresuješ. =)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :D Přijde mi moc jednoduchý, ale když se líbí :)
   Měla jsem odpoledky na základce a na střední na oboru na kterém jsem byla původně. Ale co jsem na tomhle oboru, tak ne a jsem za to neskonale vděčná :D Tohle je fakt jedna z věcí na kterou si stěžovat nemůžu :D
   My máme velkou, ale já mám dojem, že kdekoli se objevíme, tam se schválně vypne topení :D
   Mě to nenervuje, ale otravuje :D A když jsem otrávená je to skoro horší, než když jsem vynervovaná :D S tím, že to zvládnu počítám. Jiná možnost porstě neexistuje.

   Vymazat

Děkuji za krásný komentář :)