Pages

Kniha, kterou mi někdo daroval
Když se tak dívám do knihovny, je tu mnohem víc darovaných knih, než bych řekla. A když o tom tak přemýšlím, není divné, že si pamatuji jakým způsobem jsem každou knihu získala? Člověk by řekl, že už o tom dávno ztratím přehled. Ale to je asi téma na jiný článek. Tak tedy tři knihy, které mi někdo daroval. A vyberu je prostě podle toho, které si dřív všimnu.

Jako první mi do oka padla série v jedné z dolních poliček. Nejspíš proto, že se tam před chvílí ochomýtal kocour. Jedná se o sérii Odkaz dračích jezdců od Christophera Paoliniho. Asi jste o sérii už slyšeli, i já sama jsem o ní určitě párkrát slyšela. Tuhle sérii jsem dostala před několika lety k Vánocům od rodičů a byla jsem šíleně nadšená. Ale bohužel se mi ji za ty (čtyři?) roky ještě nepodařilo přečíst. Pořád si říkám, že si ji přečtu v létě až na to bude čas a nakonec ten čas není. Ale tenhle rok by to už určitě mohlo vyjít!

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ...

Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou... 

Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou...Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!

Neuplynulo mnoho času od doby, kdy byl Eragon pouhým klukem z chudé farmy a Safira jen modrým kamenem ležícím v hlubokém lese. Nyní se situace změnila. Eragon je dračí jezdec a zabiják stínů a Safira mocný drak, který spolu se svým jezdcem letí vstříc k definitivnímu vítězství nebo záhubě.

Osud celé země spočívá na jejich bedrech. Životy tisíců lidí závisí na tom, jak si v poslední bitvě povedou. Celé dlouhé měsíce výcviků i bitev mohou všem přinést naději a život, ale stejně tak i bezednou propast ztráty, smrti a zatracení. Ten nejtěžší zápas je stále ještě čeká. Galbatorix. Budou muset najít veškerou sílu k tomu, aby svedli tuto poslední bitvu. Jestli tentokrát neuspějí, je vše navždy ztraceno. Další šance už nebude.

Eragon a Safira spolu dokázali dojít dál, než se kdokoliv odvážil vůbec doufat. Ale teď musí svrhnout zlého krále z jeho trůnu, zbavit násilím zmítanou zemi tyrana a nastolit v Alagaesii znovu právo a řád.
Není velká šance, že se jim to podaří. A pokud ano, jakou cenu budou muset zaplatit?

Hned nad tím je Fangril od Rainbow Rowell, kterou jsem vám ukazovala nedávno k unboxingu. Dostala jsem ji od Terky Mikulové k narozeninám. Měli jste vidět moji reakci, asi byste se dost nasmáli. A co na to říct? Je to prostě geniální, úžasná a dokonalá kniha...

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji.

Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet.
Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?

A abych se znovu neopakovala s Terkou nebo rodiči, tak další knihou je Netvor od Alex Flinn. Tu jsem dostala k Vánocům od KateNecky. Opět jsem ji četla a mám ji hrozně ráda. I když já mám hrozně ráda každé moderní zpracování Krásky a Zvířete.

Jsem netvor.

Zvíře. Ne vlk nebo medvěd, gorila nebo pes, ale odporná stvůra, která chodí vzpřímeně. Jsem zrůda.

Myslíte si, že vám vyprávím pohádky? Mýlíte se. Vše je skutečné. Místo - New York City. Čas - současnost. Nejsem znetvořený, není to nemoc. Budu takový navždy, jestli neprolomím kletbu.

Ano, kletbu, kterou na mě uvrhla ve škole čarodějka. Proč mě proměnila v netvora, který se ve dne skrývá a v noci se vydává na lov? Řeknu vám to. Řeknu vám, jak jsem byl Kylem Kingsburym, klukem, jakým byste si přáli být, s penězi, perfektním vzhledem a perfektním životem. A potom vám řeknu, jak jsem se stal perfektním… netvorem.


15 komentářů:

 1. toho Netvora jsem viděla film, bylo to celkem fajn :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řekla bych, že film je povedenější než kniha :)

   Vymazat
 2. Odkaz dračích jezdců je super série, jen mě mrzí, že zfilmovali jen první díl. Jinak pěkný výběr. Když o tom tak přemýšlím a koukám do knihovny, také si pamatuji, jak jsem se knihám v ní přišla. Jako darovanou k vánocům, ale už hoooodně dlouho, mám 1 až 3 díl Harryho P. a pak třeba i knihu Finále, která je závěrečný díl od série Zavržený. ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, jelikož si prvním dílem zavřeli mnoho vrátek a kvalitově to byl propadák, který si ani nezvládl vydělat, tak už ani další díl nebude.

   Vymazat
  2. Škoda to je, ale mám dojem, že knihy stejně budou mnohem lepší... jen se k nim dostat :) Mě by docela zajímalo, proč si pamatuji tohle a ne třeba nemecká slovesa :D

   Vymazat
 3. Ty jsi ještě nečetla Odkaz dračích jezdců? A val!!! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nečetla, ale nemůžu za to! Těch knih je tolik...

   Vymazat
 4. Jé, já bych chtěla vidět tvoji reakci, když jsi rozbalila Fangirl! :D Odkaz dračích jezdců bych si také chtěla přečíst, neuděláme společný maraton? Teda až přečtu všechny resty? :D No, a Netvor je jednoznačně skvělý a zároveň vlastně i emotivní, jelikož to byla jedna z prvních knih, u které jsem bulela jako malá holka... :)
  (Mimochodem, víš, že bys tady mohla zařadit i recenzáky? :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Málem jsem udělala díru do stropu :D Klidně... tak za deset let? To si snadk konečně udělám čas :D
   Teoreticky bych mohla, ale já je beru spíš jako "práci". Přeci jen dělám něco na oplátku... i když bych recenze psala pravděpodobně tak jako tak :D

   Vymazat
 5. Je naozaj škoda, že si sa k Odkazu dračích jazdcov ešte nedostala, mne sa táto séria veľmi páči a dúfam, že sa zapáči aj tebe :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vím a snažím se to napravit... bohužel želví rychlostí :(

   Vymazat
 6. Když mi někdo daruje knihu, udělá mi fak radost, takže předpokládám, že ti množství darovaných vadit asi nebude, co? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neznám nikoho, komu by množství darovaných knih vadilo :D

   Vymazat
 7. Eragona si chci přečíst asi stejně dlouho jako ty, jsem si jistá že minimálně 3 roky to budou na sto procent, ale stále se k němu ne a ne dostat :D To je asi klasika.
  Fangirl je prostě dokonalá, vždycky když ji jen zahlédnu, nebo o ni slyším, už se rozplývám :D
  Jsem ráda, že jsem se tenkrát s knihou trefila. Nebylo to zrovna lehké ti něco vybrat :D Nad Netvorem jsem přemýšlela i pro sebe, ale stále nějak nevím. Ale začínám pomalu dostávat chuť si ho přečíst, tak uvidíme :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vítej v klubu :D
   Souhlas, souhlas a souhlas. Fangirl forever :)
   Trefila ses skvěle :) Tak zkus nejdřív mrknout na film, ale je podle mě lepší než kniha :)

   Vymazat

Děkuji za krásný komentář :)