Pages

Osmý smrtelný hřích: Týrání zvířat

Od včerejška se snažím přijít na důvod, proč je část lidstva tak zkažená. A víte co? Nepřišla jsem na žádný racionální důvod, proč se lidi chovají tak, jak se chovají. Ani na to, proč se jako ty největší monstra chová jen část z nich. Jak může být stejná živočišná rasa tak odlišná? Jak může část respektovat život, milovat zvířata a ta druhá ho bez váhání ničit a ještě se z toho radovat?

Upřímně týraní pejsků a vlastně všech zvířat tu bylo vždycky a jak to tak vypadá tak bohužel i vždycky bude. Nechápu, proč lidem činí potěšení týrat tvora, který je nevinný, věrný… který má stejný (i když podle mého mínění i větší) nárok na život, šťastný život, jako člověk. Ale bohužel tu je takových zrůd plno. A tahle situace je hrozná.


Dřív tyhle zrůdy týraly zvířata tajně, teď se tím chlubí na sociálních sítích (jak může potvrdit třeba reportáž ve zprávách na Primě ze včerejška). Popravdě si nejsem ani jistá, co z toho je horší. Když o týrání nikdo neví a nemá zvířeti jak pomoct nebo když o něm ví všichni, ale nic neudělají, aby pomohli? Nabízí se pak otázka, kdo je horší. Jestli ten, kdo zvířata týrá nebo ten, kdo tomu přihlíží a nic neudělá… já mám na ní jednoduchou odpověď, oboje je stejně hrozné, stejně odporné, stejně nelidské.

Je to prostě k pláči. Na světě jsou určitě milióny, ne-li miliardy, zvířat, které jsou týrány jen pro potěšení nějakého magora, který to nemá v hlavě v pořádku. Nejhorší je ale to, že když už je tenhle svět plný takových lidí, tak s tím nikdo nic nedělá. Teoreticky s tím policie něco dělá, ale jen když někdo nahlásí týrání. A tady se vracíme zpět. To týrání nahlásí málokdo, jelikož si lidi nevšímají nebo jim to je ukradené. A tak miliony zvířat trpí jen proto, aby někteří imbecilové byli spokojení.

Je to hnus, hnus a hnus. Zvířata si tohle nezaslouží a lidé, kteří si to myslí jsou doopravdy na hlavu. I ďábel by měl víc úcty k životu.

Chtělo by to něco, co by lidi donutilo, aby přestali týrat nebohá zvířata. Ne jen pokutu nebo podmínku, kdy si mávnou rukou a klidně je týrají dál. Ne, ani náhodou. Tohle chce mnohem drastičtější řešení.

V Česku je trest smrti zakázán a já to schvaluji, jelikož lidi dělají chyby, systém není bezchybný a nikdo by nechtěl popravit nevinného. Ale v tomhle případě bych s radostí udělala výjimku. Nebylo by těžké zjistit, kdo týrá zvířata, když se tím ty zrůdy veřejně chlubí na sociálních sítích a zmučená zvířátka by tím byla důkazem. V tomto případě bych byla jednoduše pro. A upřímně i trest smrti by byl pro tyhle zrůdy dost mírným trestem. Zasloužily by si to samé, co dělají těm nevinným tvorům.

Nejhorší ze všeho je, že to nijak neovlivníme. Nijak neovlivníme trest lidí, kteří týrají zvířata, ale horší je, že ta zvířata ani nemáme jak zachránit. Člověk může maximálně nahlásit, co viděl, ale lidé jsou vychytralí a mají známé, takže spravedlnost ne vždy vyhraje. A do vlastních rukou to člověk vzít také nemůže, protože by porušil zákon. Což mi přijde celkem ironické.

Často se tvrdí, že svět není černobílý, že neexistuje jen dobro a zlo. A možná v některých případ opravdu není, ale v tomhle je. Tady je naprosto jasné, co je dobré a co zlé. Ale bohužel padouchové, kteří ničí nevinné zvířecí životy pořád vyhrávají. Nevím proč, ale štve mě to, je mi z toho zle a zároveň k pláči. Nezaslouží si to. Nezaslouží si to od lidí, kteří by je měli opatrovat jako oko v hlavě, kteří by měli být jejich přáteli.

Nahlášení týrání zvířat

Zákon na ochranu zvířat proti týrání13 komentářů:

 1. Oni jsou obecně všude odměněni padouši za to, že udělali něco zlého než někdo, kdo dělá něco pěkného. Já nevím, fakt si troufám napsat, že jsou odměněni. Což mi připomíná jak jsem četla Izolovaného - tam zase bylo, že si mnohem víc člověk odpyká za daňový podvod, než za vraždu. S určitostí musím povrdit, že je něco špatně.
  Přestože sama psa nemám a nemám k nim ani takový vztah jako jiní (nebo jako ty), tyhle reportáže a články mě často dokážou strašně zasáhnout...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V podstatě říkáš pravdu. Život není pohádka, bohužel.
   Každého člověka, který má plně fungující mozek by to mělo zasáhnout. Taková zvěrstva by se dít neměla.

   Vymazat
 2. Je to opravdu hnus a já to asi nikdy nepochopím, jak někdo může zvířatům ubližovat, měli by si vážit jejich lásky, přátelství a věrnosti, kterou jim dávají bezpodmínečně a zdarma. Já třeba ani moc zvířata doma mít nesmím, kvůli alergiím, ale kdyby ano, milovala bych je, rozmazlování a týrat bych si je nedovolila. Chtělo by to zavést nějaké preventivnější prohlídky, třeba by se pak tomu dalo trochu vyvarovat nebo včas zabránit dalšímu týrání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím. Zvířátka jsou jedna z největších radostí na světě, pokud ne ta úplně největší :) Preventivní prohlídky je dobrý nápad, škoda jen, že je nikdo nezavede. Asi by to doopravdy pomohlo.

   Vymazat
 3. Sry chtěla jsem napsat rozmazlovala bych je a ne rozmazlování

  OdpovědětVymazat
 4. Nemam co vic napsat, nez ze s timhle clankem souhlasim. Hodne me boli, kdyz nekdo zviratum ublizuje. Ona za nic nemohou.Ted me zase,dostal ten novy pripad, jak se chlap hadal s pritelkyni, pes na nej stekal a on ho vyhodil z okna nebo balkonu. Nikdy to nepochopim. Tihle lide nemaj srdce ani mozek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, to jsem v televizi také viděla... strašně mě při tom zamrazilo a teď nechci kecat, ale mám dojem, že skoro i vehnalo slzy do očí... to bylo fakt strašné.

   Vymazat
  2. O tomle případu jsem nevěděla. Je to opravdu ohavné. A hádám, že ten člověk to ani nijak moc neodnesl :( Tohle je prostě příšerné. Asi proto se snažím nedívat na zprávy, je mi z toho všeho smutno a zle :(

   Vymazat
 5. Já pořád myslím na video, které jsem viděla asi před rokem. Nějací Asiati (netroufám si napsat 'muslimové' nebo 'Arabové', ale tento typ Asiatů) se snažili vyplašit oslíka, aby skočil z vysoké skály. Zvířátko bylo vyplašené, zmatené, před ním chlapi, co ho ohrožují a za ním propast. Nakonec ho strčili dolů. Dodnes mám před očima, jak letěl kopýtky nahoru. Borci se nesmírně bavili. Mučit zvíře je jako mučit dítě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proboha... já vážně nevím, co to s dnešními lidmi je. Tohle je prostě ohavnost, hrůza... vlastně ani neznám slovo, které by to dostatečně vystihovalo :( Fakt to nechápu. Jednak jak si to lidi můžou dovolit zvířátkům udělat a pak to, jak to můžou ještě nahrávat. Je mi z toho zle.

   Vymazat
 6. Do posledního písmene s tebou souhlasím! Nedokážu si představit, že bych nějakému zvířeti ubližovala a ještě z toho měla zvrácené potěšení. Ono se sice řekne: Jsou to jen zvířata, ale kdo je schopný ublížit němé tváři, bude za chvíli ubližovat i lidem!
  Takoví lidé jsou zrůdy a měli by se řádně trestat, jenomže mnohdy zůstanou neodhalení a vlastně se to ani nijak moc neřeší :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samotný ten výraz "jen zvířata" se mi vůbec nelíbí. Ale problém je, že to tak lidi berou. Vždyť i v zákonech je zvíře definováno jako věc... tohle je prostě špatně.
   Přesně, zaslouží si ten nejhorší trest a i ten je k nim dost milosrdný. Ale jak říkáš, většina se jich neodhalí, i přesto, že ukazují jaká jsou monstra na veřejnosti.
   Ubližování lidem je zase jiná kapitola. Lidem se už ubližuje, ale rozdíl je v tom, že se mají aspoň jak bránit, právě proto bych to s tímhle nesrovnávala. Ale chápu jak to myslíš... aspoň myslím.

   Vymazat
 7. A je snad něco jiného, snad přijatelnějšího, když takhle trpí hospodářská zvířata? A doufám, že mi tu nikdo nezačne tvrdit, že ta na to jsou určena. Jak tu zaznělo v článku - Zvířata mají právo na život stejné - a já s tím rozhodně souhlasím. Takže nikdo by neměl mít právo rozhodovat, které zvíře se krutě zavraždí a sežere a které je kámoš. Jen mě vždycky totálně rozčílí, jak všichni litují pejsky, ale pak si utíkají koupit flákotu do supermarketu.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za krásný komentář :)