Pages

Není příšera jako příšera

Projekt vymyslela Táňa.

Není příšera jako příšera. To je v našem století už dobře známo. Kdysi a není tomu tak dávno, před érou Twilight, byla příšera prostě příšera. Upír byl krutý a bez lítosti vysál krev každému na koho narazil. Čarodějnice byly zlé a lidem jen škodily. Vlkodlaci o úplňku zabíjely každého, kdo jim přišel do cesty a takhle bych mohla pokračovat.

Ale dnes už se literatura i filmy odprostily od předsudků a daly nadpřirozeným bytostem šanci. Máme tu tedy upíry, jejichž největší radostí je bezmezné vraždění a pak upíry, kteří pijí z krevních sáčků (nebo v extémních případech zvířecí krev) a s lidmi se přátelí. Čarodějnice, které si nechávají za své služby platit či pomáhají svým přátelům. Ale také pomstichtivé čarodějky. Co se týká vlkodlaků, tak to máme dokonce několik druhů. Někteří se mohou přeměnit jen za úplňku, někteří nemusí. Jsou tu ti, kteří nesnáší lidi nebo upíry, pak ti, kteří se neumí ovládat a také ti, kteří si hrají na ochránce lidí. A nesmíme zapomenout ani na zombíky, kteří už také nemají nejmenší problém s adaptací a klidně si probíhají mezi lidmi... jen si občas skočí na hřbitov nebo do márnice pro dobrý obídek.

Svět hodně pokročil a většina lidí už dokáže uznat, že není příšera jako příšera. Je však ještě mnoho lidí, který v upírovi nebo vlkodlakovi vidí prostě upíra či vlkodlaka a to i v případě, že se dotyčný chová mnohem lépe než kdejaký člověk.

Navíc se hodně často stává, že se ze zlé příšery nakonec stane hodná příšera. Vlastně se to stává skoro pořád, za chvíli se role obrátí. Upíři, vlkodlaci, čarodějnice, zombie, draci a další bytosti budou stát na té dobré straně a lidé budou zastupovat stranu zla. A popravdě tento den určitě přijde brzo. Díky tomu, že se nadpřirozené bytosti polepšily je lidé honí s pochodněmi pro nic za nic. Což svědčí o tom, kdo je ve skutečnosti příšera.

2 komentáře:

  1. No myslím, že si to vykreslila správně. Nedivila bych se, kdyby se role obrátili, jestli se už tak dávno nestalo, protože bych řekla, že nějaké té lidské příšery už v dnešním světě najdeme.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já bych řekla, že zatím je to takové vyrovnané. Zlé a hodné příšery, zlí a hodní lidé. Ale jak říkáš, brzy tu bude svět plný lidských příšer :(

      Vymazat

Děkuji za krásný komentář :)