Pages

Hledáme třináctého trpaslíka
"A jedeme za tři, dva, jedna…"

"Kdysi dávno bylo sedm trpaslíků - Prófa, Stydlín, Rejpal, Kejchal, Dřímal, Štístko, a Šmudla. Před nedávnem se tito trpaslíci přestěhovali do Číny, ale tady je číslo sedm nepřípustné, proto je tu tato soutěž, kde hledáme zbylých šest trpaslíků. V minulých dílech jsme už našli pět trpaslíků - Yama, Lynna, Xinga, Chenga a Weia. Nyní už nám zbývá jen jeden trpaslík, tak pojďme vybrat toho nejlepšího z nejlepších." Slavnostně uvedl aktuálně nejoblíbenější Čínskou soutěž moderátor a spustila se úvodní znělka.

"A kdo bude třináctým trpaslíkem? Možná to bude Wang." Ukázal rukou do strany a na pódium vběhl trpaslík s rusými vlasy, zelenými montérkami a čepičkou.

"Wang pochází z rodiny, jejichž kořeny sahají až do Skotska. Není tedy žádným divem, že jeho nejoblíbenějším oděvem do práce jsou zelené montérky a doma si rád odpočine v kiltu. Jeho koníčkem je hraní na dudy." Jakmile moderátor dopověděl, přesunul se Wang doleva za stoleček číslo jedna, který tam byl jen k tomu, aby mu měli kam postavit sklenici s vodou.

"Ale Wang není náš jediný soutěžící. Možná máte zájem o Minga." Opět po vykřiknutí jména přišel na pódium trpaslík. Tentokrát měl černé montérky a přes ně přehozenou černou koženou bundu. Místo čepičky měl sluneční brýle.

"Mingova rodina dlouhou dobu žila v Americe, což je evidentně vidět na jeho oblečení. Ale divili byste se, jak umí vzít za práci. Navíc, odvoz zajištěn. Mezi jeho koníčky patří řízení motorky. Přidáte káru a máte skvělý dopravní prostředek." Ming se trochu nevrle přišoural ke stolečku číslo dvě.

"Ale možná byste chtěli dát přednost klasice. Tady je… Siu." Trpaslík s dlouhými bílými vlasy a vousy v červených montérkách a červené čepičce přikráčel na pódium jako král.

"Siu je mezi soutěžícími zdaleka nejstarší je mu 178 let, ale pořád umí za práci vzít jak mladík. Momentálně je jeho práce i jeho koníčkem. Kopá do silnic, aby se ostatní mohli dostat k vodovodním trubkám. Řekl bych, že je to velmi silná konkurence." Siu sebevědomě nakráčel ke stolečku číslo tři.

"Ale i když je to určitě silná konkurence, možná nás čtvrtý soutěžící překvapí. Přivítejte Ziyia." Ale o silné konkurenci byla škoda mluvit. Další soutěžící se na pódium v podstatě přišoural, oči upřené do země.

"Ziyi nikdy neodjel z Číny. Stará se o rodinný podnik a vyrábí ten nejlepší čaj v celé Číně. Oproti předchozímu soutěžícímu je mladý, vlastně je nejmladší v celé soutěži je mu pouze 27 let, ale už toho dokázal vážně mnoho." Ziyi stydlivě docel ke stolečku číslo čtyři.

"Jistě všichni čekáte na posledního soutěžícího. Tak prosím přivítejte Fua." Na pódium vyšel trpaslík s docela dost přerostlými vlasy, celý v pomalovaný runami.

"Fu je momentálně nezaměstnaný, ale má spojení s mrtvými. Možná, by z nich mohl vymámit informace, kde jsou největší ložiska zlata." Když Fu, docela nakvašeně odkráčel ke stolku číslo pět, ozvala se opět znělka soutěže.

"Tak tohle je našich pět soutěžících. Wang, Ming, Siu, Ziyi a Fu. Ale kdo z nich se stane třináctým trpaslíkem? To záleží na vás. Nyní se všichni soutěžící zúčastní třech soutěžních disciplín, kde se nás budou snažit přesvědčit o tom, že mají na to stát se třináctým trpaslíkem. Po každé soutěži bude určeno průběžné pořadí. Ale teď už pojďme na to." A opět se ozvala znělka, ale tentokrát i logo.

"Jako první naši trpaslíci prokážou, jak umí těžit zlato. Jak vidíte, asistenti sem přináší pro každého trpaslíka kámen, ve kterém sice není zlato, ale dost podobná náhražka. Kameny, i takzvané zlato jsou stejné velikosti, tudíž všichni mají stejné podmínky. Je jasné, že ten kdo vytěží první, bude nejlepší, ale v soutěži zůstávají všichni… tedy pokud někdo nepřekročí časomíru. Takže prosím soutěžící, vemte si své krumpáče a dvě minuty se začínají počítat, teď." Ozval se zvuk podobný klaksonu a hodiny na velké obrazovce začaly odpočítávat.

"Všichni soutěžící se do toho pustili s vervou, ale je jasně vidět, že Siu je už teď trochu napřed, ale těsně v závěsu je Ming. Jak je vidět, ne vždy můžeme soudit podle vzhledu. Ale bohužel Ziyi nám trochu pokulhává, ale nevypadá to nijak vážně. Zbývá minuta do konce prvního kola a už má zlato skoro vytěžené, takže na vypadnutí to nevidím. Ale za to vidím, že Siu už zlato má a počkat, teď už ho má i Ming. Teď dokončil i Wang. Ještě zbývá dvacet vteřin a Ziyi a Fu ještě nemají své zlato, ale počkat, Fu už ho drží. Zbývá deset vteřin, ale Ziyi pořád zaostává, to bude o fous, ale už ho také drží." V tu chvíli se ozvala časomíra.

"Dámy a pánové, prvním kolem úspěšně prošli všichni trpaslíci. Jako první své zlato získal Siu, hned v závěsu mu byl Ming. Na třetím místě je Wang na čtvrtém Ziyi a na posledním je Fu. To ale nic neznamená, všechno se ještě může změnit. Brzy začne druhé kolo, ale teď krátká reklama." Zazněla znělka a pak přišla pětiminutová série nudných reklam.

"A jsme tu zpět. Jak můžete vidět na svých obrazovkách, po prvním kole vede Siu a v závěsu mu je Ming. Teď ale přichází druhé kolo a to může vše změnit." Ozvala se všem už známá znělka.

"V prvním kole šlo o sílu, v tomto půjde o zpěv. Jak všichni jistě víte, práce jde se zpěvem lépe od ruky, ale když zpíváte falešně, není to moc dobré. Proto teď každý ze soutěžících zazpívá a tady náš šikovný počítačový program změří od jedné do deseti, jak dobře daný soutěžící zazpívá. Všichni budou zpívat jen DoReMiFaSoLaSiDo… a já teď názorně předvedu, jak to funguje. Dórééémíííífááásóóólasííííídóóóó." Zazpíval moderátor dost falešně a virtuální měřič klesl pod jedničku.

"Jak je vidět, můj zpěv ani nedokázal zůstat v tabulce. Aspoň vím, že se nikdy nemám ucházet o práci trpaslíka. No, ale teď už je na řadě první soutěžící a to Wang."

Wang přišel od svého místa do středu pódia a zazpíval. Hodnoty v měřiči začaly hned stoupat.

"No věřily byste tomu? První soutěžící a už má devítku. Je vidět, že má své skotské předky v krvi. Ale možná, že ho někdo překoná. Jako druhý nám zazpívá Ming." Vykřikl a trpaslíci se vystřídali.

Ming zazpíval stejně čistě jako Wang a měřič začal opět stoupat.

"Věřili byste tomu, další devítka. Jestli to takhle půjde dál, nevím, kdo se stane naším třináctým trpaslíkem. Ale netřeba předvídat ještě tu máme několik soutěžících a teď přichází Siu, který je favoritem této soutěže."

I Siu zazpíval těch pár slabik, ale bohužel tady měřič docela klesal.

"A jé. Úroveň Siuho zpěvu je jen trojka. Ale ještě bych to nevzdával, jsem si jist, že nás ještě všechny překvapí. Ale teď už tu máme Ziyi.

Trpaslíci se opět vyměnili a Ziyi zazpíval. Měřič šel opět nahoru.

"Šestka, to je pro Ziyiho velice slušný výsledek. Možná, by se nakonec ještě mohl dostat úplně daleko. Ale to zase předbíhám, ještě není všemu konec, teď nám zazpívá Fu.

A opět se všechno opakovalo. Soutěžící se prohodily a Fu zazpíval těch pár slabik. Měřič zase začal stoupat.

"Další devítka, no to mě podržte. Dnešní soutěžící jsou obzvlášť nadaní ve zpěvu. Nevím, nevím, jak tohle skončí. Každopádně ve zpěvu jsou na prvním místě Wang, Ming a Fu. Následuje je Ziyi a úplně na posledním místě je Siu. Ale to ještě není zdaleka všechno, zbývá nám třetí kolo, ale to až po krátké reklamě." Vážně by neměly říkat krátká, protože opět následovala pětiminutová reklama.

"A jsme zpátky. V minulé soutěži bylo hodně nadaných a pěkně to zamíchalo s průběžným pořadím. Jak můžete vidět na své obrazovce, momentálně je na prvním místě Ming, kterému na záda dýchají Siu s Wangem a dále tu máme Fua a jako posledního Ziyina. Tohle jsou průběžné výsledky, ale po posledním kole může být všechno jinak. Veškerá práce totiž závisí na spolupráci. Proti každému z našich soutěžících teď přijdou na pomoc dva trpaslíci a ukážou, jak jim jde týmová práce. Trpaslík v týmu, který dřív dokáže splnit náš úkol, bude na prvním místě. Ale tentokrát tu opět máme limit dvou minut. Trpaslíci musí být rychlí. Poprosím tedy, ke každému soutěžícímu dva trpaslíky." Jakmile to dořekl, ke každému se v poklidu vydali dva trpaslíci. Tedy čtyři se srazili, protože mířily k jednomu soutěžícímu, ale nakonec se to obešlo bez větších problémů.

"Jak vidíte, týmy už jsou spárované. A co že bude jejich úkolem? Jedenáctý a dvanáctý trpaslík teď každému dávají papír s pokyny, kolik toho smí který trpaslík udělat a dílky ke složení Eiffelovky. Na to, aby neporušovali pravidla, budou opět dohlížet naši zbylí trpaslíci. Časomíra začíná odpočítávat teď." Jakmile začal čas běžet, moderátor už nic neříkal. Ticho v místnosti by se dalo krájet. Kamera přejížděla z jednoho týmu na druhý a sledovala pokroky při stavění Eiffelovky.

"Zbývá minuta do konce a Wangův tým už má dostavěno. A počkat, teď dostavil i Mingův tým. A vypadá to, že mezi Fuem a Siuem to bude natěsno, tak čí tým bude mít Eiffelovku postavenou dřív? A už to vidím je to Fu a jeho tým. A teď už má dostavěno i Siu, zbývá akorát Ziyi a patnáct vteřin do konce, můžeme jen doufat, že to stihne a počkat, stihnul. Ziyi už má také hotovo. A jak můžete vidět, všechny Eiffelovky jsou perfektní."

"Tohle bylo poslední kolo a brzy se dozvíme vítěze, ale nejdřív krátká reklama." Tentokrát byla reklama opravdu krátká, jen dvouminutová.

"A jsme zpět." Ozval se moderátor po zaznění znělky. "Zbývá už jen poslední věc, určit, kdo bude třináctým trpaslíkem, tak se na to podíváme." Na velké obrazovce se objevila tabulka, ale prázdná.

"Na pátém místě je…" četl moderátor z lístečku "…. Ziyi. Na čtvrtém místě je Fu a na třetím Siu. Takže nám zbývá Wang a Ming. Otázka je, kdo je vítězem? Nebudu vás déle trápit. Třináctým trpaslíkem se stává… MING!" Diváci v publiku začali tleskat.

"Tak to vidíte dámy a pánové. Na začátku byl jasným favoritem Siu, ale jak můžete vidět, první zdání dost klame. Takže teď bych vám hrozně rád představil Třináct trpaslíků - Prófa, Stydlín, Rejpal, Kejchal, Dřímal, Štístko, Šmudla, Yam, Lynn, Xing, Cheng, Wei a jejich nejnovější člen Ming." Jak křičel jejich jména, přibíhali na pódium.

"Jsme rádi, že jste sledovali výběr toho nejlepšího trpaslíka na post třináctého trpaslíka a doufám, že nás budete sledovat i příště až budeme vybírat třináctý měsíček k stávajícím dvanácti měsíčkům. Mějte se pěkně."

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za krásný komentář :)