Pages

Vánoce v Bradavicích - Albus Brumbál


Vánoce. To krásné období, kdy i Zmijozel s Nebelvírem proti sobě přestávají kout pikle. I když je to hlavně proto, že se nevidí. Ale to nevadí, aspoň mám chvíli klid a nemusím řešit jejich rozpory. A jak je tu božský klid.

"Co myslíš Fawkesi? Přijde letos Santa?" Možná je mi přes sto let. Ale na Santu pořád věřím. Hlavně proto, že opravdu existuje. Kdysi jsme spolu bydlely. Ach, to byly časy.
"Albusi, příteli. Jak bych na tebe mohl zapomenout?" ozvalo se. A to už jsem viděl mého červeného přítele vylézat z krbu. Nechápu, kdo vymyslel tu pověst o komínech. Jak by se přes něj dostal do domu? Ani se tam nevejde.
"Santo! Jak se pořád máš?"
"Ale to víš. Na Severním pólu je celý rok nuda. A pak najednou musím rozvést tisíce dárků. To mi připomíná, že pro tebe taky jeden mám. Ale bohužel, nemám moc času. Takže tady ho máš a užij si ho, kamaráde." Podal mi červený balíček a hned na to zmizel v krbu. Typický Santa, pořád pospíchá.
"Copak v něm asi je?" Roztrhl jsem papír a našel v něm nový klobouk. To je překvapení.
"Ani nemysli na to, že bys mě vyměnil!" ozvalo se rozzuřeně z police. To to pěkně začíná. Teď na mě bude moudrý klobouk, kvůli Santovi naštvaný celé Vánoce. Ale lepší než minulý rok, to mi dal maketu Minervy ve spodním prádle. To byl teda trapas.

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za krásný komentář :)