1. 1. 2021

Autorská předsevzetí 2021

 

Minulý rok jsem se pokusila vytvořit spisovatelskou výzvu, což úplně nevyšlo. Popravdě jsem ji ani já sama moc neplnila. Takže letos jsem se rozhodla na to vykašlat, protože proč dělat něco, co je pracné, ale nikdo, včetně mě to nevyužije?

Místo toho, jsem se rozhodla dát si několik autorských předsevzetí. Knihovzetí mi zatím docela vychází, tak proč si nedat osobní cíle i v psaní? Až na to, že ty teda nebudu každý rok řetězit, ale budu si dávat vždycky nové.

Takže jaké jsou mé autorské předsevzetí pro rok 2021? Začínám celkem zlehka, ale i tak si nejsem jistá, jestli to všechno zvládnu. Ale zkusit to můžu, ne?

1. Zúčastnit se #NaNoWriMo

Už je to nějakých pět let určitě, co se téhle výzvy chci zúčastnit, ale vždycky buď zapomenu nebo jsem na tom s časem tak, že to zkrátka není možné. Ale letos je to jeden z mých cílů, tak se k tomu snad nějakých způsobem skutečně odhodlám a klapne to.

2. Dokončit Fremione trilogii

Pokud sledujete můj blog nebo Wattpad, tak jste si určitě všimli jednorázové povídky S prefektkou si nezahrávej, Weasley. Na naléhání jsem se rozhodla napsat navazující jednorázovku a při jejím psaní mě napadlo i třetí pokračování. Takže bych letos ráda dopsala třetí díl, spolu s druhým ho doladila a oba zveřejnila. 

3. Posunout se v psaní W&F

W&F je příběh, který mám rozepsaný už od střední. Vždycky ho začnu psát a pak přestanu, protože začnu o sobě pochybovat. Je to originální příběh a podle mě si zaslouží, abych ho někdy dopsala. Nedávám si na tenhle rok tedy cíl příběh dopsat, protože to je krajně nepravděpodobné, ale chci se k němu vrátit a udělat nějaký pokrok. Čím větší, tím lepší.

4. Dokončit nějakou Dramione

Minulý rok v září jsem se tedy hodně vrátila k psaní fanfikcí na Harryho Pottera, což jsem nevěřila, že ještě někdy udělám. Každopádně od té doby mám hodně nápadů na povídky, hlavně Dramione. Mám tu rozepsáno pár kapitolových povídek, osnovy k dalším a pak i horu nápadů. No a abych nezačínala pořád nové a nové, chci alespoň jednu letos dokončit. Ideálně ji tedy nejen dopsat, ale i udělat všechny korektury, ale to by byl už jen takový bonus k tomuto cíli.

5. Upravit staré hotové příběhy

Možná ještě na blogu najdete pár mých starých povídek. Už tak dva roky se chystám je probrat, použitelné upravit a připravit na zveřejnění na Wattpadu. No a letos by se to snad mohlo konečně povést. Ráda bych jim dala druhou šanci.

6. Doladit Vánoční slova

Letos probíhala soutěž na Instagramu, kam jsem vlastně napsala 24 drabble vždycky s použitím slova na daný den. A jelikož by byla škoda, aby jen tak zmizeli ze světa, je v plánu je projít doladit a zveřejnit je tenhle rok na Wattpadu jako adventní kalendář. Myslím, že tohle je předsevzetí, které snad určitě splním.

7. Zúčastnit se povídkové soutěže

Vždycky jsem si stěžovala, že v podstatě nejsou žádné povídkové soutěže. A co myslíte? Samozřejmě, že když minulý rok byly, jedna u Yoli a druhá od Dobrovského, tak jsem je zazdila. Takže letos to chci napravit. U Dobrovského probíhá další a já mám už i nápad, takže bych se ráda zapojila do ní. Ale raději jsem to nespecifikovala, protože se znám.

Tohle jsou tedy má autorská předsevzetí na tenhle rok a upřímně doufám, že jich splním co nejvíc, nejlépe všechny. Chcete, abych vás na konci roku informovala o tom, jak se mi to dařilo? A co vy? Pokud píšete, máte nějaká autorská předsevzetí?

2 komentáře:

  1. Držím palce s těmi soutěžemi. :) Taky se vždycky chci účastnit a taky to pak zazdím :D

    OdpovědětSmazat
  2. Rovnako držím palce, čo sa poviedok týka, prajem veľa inšpirácie, úspechov a krásnych dní...nech sa ti darí...maj sa krásne! ;)

    OdpovědětSmazat

Děkuji za krásný komentář :)