15. 12. 2019

Pisatelská výzva 2020 - Informace

Už několik let se sháním po nějaké obecné psací výzvě, ale na žádnou takovou jsem na internetu bohužel nenarazila. Takže jsem se rozhodla, že ji zkrátka založím sama. Dělám to hlavně pro sebe, ale určitě budu ráda, když se zapojíte.

V podstatě nejde o nic složitého. Díky téhle výzvě můžete zkrátka pouze sledovat své návyky v psaní nebo se pokusit dosáhnout nějakého cíle a pak je jedno jestli si ho určíte ve slovech, znacích, kapitolách nebo verších. A výzva se dá prakticky použít na všechno jak na poezii, prózu tak třeba i na to, abyste sledovali kolik napíšete za rok článků.

Mám pro vás dvě sady ikonek. Všechny jsou vytvořené s pomocí free obrázků, které jsem našla na internetu. Snažila jsem se, aby to spolu ladilo, takže doufám, že to tak skutečně je.

První je spíš taková, že si pod ně budete skutečně jen zaznamenávat, kolik jste toho který den v měsíci napsali. Bez určování nějakých cílů, prostě jen čistě proto, abyste měli přehled. A můžete to dát do jednoho článku, můžete na každý měsíc vytvořit novej, můžete zapisovat jen čísla nebo celkově i shrnovat, co jste napsali. Je to skutečně hodně volná výzva, takže sejde na vás.

Druhá sada už má v ikonkách přímo napsáno cíl a výsledek, abyste si do nich mohli zapsat kolik toho chcete za danou dobu napsat a pro porovnání i kolik jste toho napsali. Jinak to samozřejmě funguje stejně jako ikonky nahoře.

A pokud byste se tím nechtěli zabývat na blogu, tak jsem vytvořila i šablony na Instagram, které v původní velikosti najdete ve výběru na mém Instagramu @kristyna_kaderova. Tady už v podstatě jen zapisujete čísla. Toho, čeho chcete dosáhnout a toho, čeho jste skutečně dosáhly. Můžete použít všechny šablony nebo třeba jen některé, podle toho, jak důkladně si budete chtít vést záznamy.

Pokud se zapojíte, tak určitě budu ráda, když na mě odkážete buď odkazem nebo mě označíte na Instagramu. A když mi do komentářů dáte vědět, která varianta výzvy vám vyhovuje nejvíc, abych, v případě že bude o výzvu příští rok zájem, udělala jen tu převažující variantu. 

3 komentáře:

 1. Ahoj, procházím blogy, kterým jsem kdysi dala na GFC odběr, ale pak na ně třeba trochu pozapomněla. A musím říct, žes mi svou výzvou padla do noty! Už dlouho přemýšlím, že bych měla víc psát a jako výzva na následující rok mi to přijde skvělý! Takže díky a držím ti pěsti! :)

  PS: Na instagramu jsem jako @rencovav, začnu tě sledovat. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Pro mne další položka na Visison board pro příští rok. První varianta mi vyhovuje víc, takže doufám, že i ten elán dlouho vydrží. Přeji pěkné Vánoce :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj, na IG jsem si všimla tvé výzvy a moc ráda se zúčastním :) vlastně ti musím moc poděkovat, protože s vytvořením podobné výzvy jsem si pohrávala již delší čas, abych znovu nastartovala svůj blog (http://zapisnik-zvedaveho-pejska.com/) i IG (@dvorakova.klara94 nebo blogový @zapisnik.zvedaveho.pejska). Přeji krásný nový rok :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za krásný komentář :)