27. 6. 2018

Unboxing #98A už je tu další unboxing. Všichni jsme věděli, že to jednou přijde. Tentokrát dvě horké novinky od Grady.

Sice jsem na Kouzelné pověsti z našich krajů od Michala Vaněčka a Renaty Petříčkové už kapku stará, ale nedokázala jsem těm nádherným ilustracím odolat. Navíc, jak jsem knihu zběžně prolistovala, tak žádnou z pověstí jsem ještě neslyšela. 


Vydejte se za úžasným dobrodružstvím po krajích naší vlasti a navštivte města Čech, Moravy i Slezska. Dozvíte se například, jak to bylo s půlkou koně, kterou mají Pardubice ve svém znaku, proč se řeka Metuje jmenuje právě Metuje nebo co vyvádějí permoníci v Koněpruských jeskyních či v Jihlavě. Odkryjete tajemství, kterak Praděd ke svému bohatství přišel. A zjistíte, jestli to s tím brněnským drakem opravdu bylo tak, jak se vypráví…


A druhá kniha je Normálně jiní od Tammy Robinson. Na tuhle knížku jsem viděla plno dobrých ohlasů a navíc je pro fanoušky knihy Hvězdy nám nepřály. Takže jsem vážně zvědavá. Zítra se do ní pustím.


Pokud ti nezlomí srdce, není to láska…

​Žádná rodina není ideální. Každá má svoje problémy. Devatenáctiletá Maddy dělí svůj život mezi práci ve fotolabu a péči o svou mladší autistickou sestru B, která vyžaduje celodenní péči. Stará se o ni společně s matkou a je smířená s tím, že už to tak bude napořád. Nemá čas na kamarády, na kluky, na věci, co ostatní v jejím věku běžně dělají. To poslední, na co myslí, je láska. Jenže jí to nevadí. Rodina je přece nejdůležitější... S tím by ovšem nesouhlasil devatenáctiletý Albert. Jediné, o čem sní, je odjet z domu, od otce, který ho nikdy nepochválí. Albert je podle něj jen břídil a flákač, který nikdy nic nedokáže. Pryč od bratra, který si libuje v urážkách všeho a všech.

Jednoho dne se Maddy a Albert potkají a toto setkání jim změní pohled na vše. Albert začne poněkud odtažité, a přitom okouzlující Maddy nadbíhat. Čím více se sbližují, tím více si uvědomují, že na své problémy nejsou sami a že jeden druhému mohou dodat odvahu věci změnit. Albert poprvé v životě poznává, jak silné může být rodinné pouto. Zamilují se do sebe, ale kromě lásky je čeká ještě jedna těžká zkouška. Jak se s ní vyrovnají?

Novozélandská autorka Tammy Robinsonová se s vtipem a hlubokým porozuměním zamýšlí nad způsobem, jakým dokážeme plnit své sny, nad cenou, kterou jsme za to ochotni zaplatit, a nad sílou lásky, která nám umožňuje najít svou pravou rodinu.

3 komentáře:

 1. Moc pěkné kousky :) Normálně jiní mi taky přišli, už knihu čtu a zatím jsem moc spokojená :)

  OdpovědětVymazat
 2. Prvá kniha ma až tak nezaujala, ale druhá vyzerá super najmä tá obálka je krásna :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Ta druhá mě láká snad jen obálkou a díky ní si ji asi pořídím :-D i když anotace vypadá také dobře
  goodmoda.blog.cz

  OdpovědětVymazat

Děkuji za krásný komentář :)