6. 6. 2018

Unboxing #96

 


Vím, že už bych konečně měla dávat na blog jiné články než recenze a unboxingy a ano konečně s tím hodlám něco udělat. Dneska a zítra se do toho pustím. Ale do té doby vám sem musím dát ještě jeden unboxing.

Jedná se o recenzáky od Albatrosmedia a je jich docela dost, jelikož to jsou recenzáky za květen a červen.


Viděli jste jaké knihy obsahuje zásilka z Knihozemě? Jedna hezčí než druhá. A i když bych je nejraději všechny, rozhodování nakonec nebyl vůbec těžké. Harry Potter je Harry Potter. Průvodce jsem si jednoduše nemohla nechat ujít.

A jelikož jsem nedočkavá, tak jsem se pustila do čtení hned, jak mi přišel a díky velké spoustě obrázků jsem knihu přečetla docela rychle. A rozhodně stojí za to.


Připomeňte si dvacáté výročí vydání prvního dílu Harryho Pottera a prohlédněte si neobyčejnou sbírku magických artefaktů shromážděných na výstavě Harry Potter: A History of Magic v Britské knihovně. Čekají vás učební osnovy Bradavické školy čar a kouzel od bylinkářství až po obranu proti černé magii, tisíce let pozoruhodné kouzelnické historie i magické předměty, mezi nimiž jsou doposud nezveřejněné materiály J. K. Rowlingové.Nedokázala jsem odolat ani projevu od J. K. Rowlingové v tenké knížečce Předobrý život. I tohle byla taková jednohubka, takže opět přečteno. A přiznám se, že jsem čekala něco mnohem víc.


J. K. Rowlingová o významu nezdaru a o tom, jak důležité je mít představivost.

Když dostala J. K. Rowlingová pozvání promluvit před studenty na Harvardově univerzitě, rozhodla se k absolventům hovořit o dvou tématech, jež jsou jejímu srdci nesmírně blízká: o tom, co všechno může přinést neúspěch, a o významu představivosti. Studenty ujistila, že odvaha selhat je pro dobrý život stejně důležitá jako jakékoli jiné konvenční měřítko úspěchu. Schopnost představit si, jak žije druhý, a vcítit se do něj – zvlášť pokud dotyčný neměl v životě takové štěstí jako my – je vlastností veskrze lidskou a jako takovou si ji musíme hýčkat. Příběhy, které Rowlingová vyprávěla, a provokativní otázky, které studentům kladla, už mnohé inspirovaly k úvahám o tom, co to takový „dobrý život“ je. Její slova, jež vyjdou v češtině poprvé, slouží jako útěcha a volání do zbraně zároveň – a to pro čtenáře všeho věku, kteří stojí na životní křižovatce. S odvahou riskovat (a vědomím, že se nám to možná nepodaří) a schopností zkrotit svou představivost se můžeme všichni trochu přestat bát a otevřít se příležitostem, jež život přinášíA posledním květnovým recenzním výtiskem je Věž úsvitu od Sarah J. Maas, jež je součástí série Skleněný trůn. Myslím, že je všeobecně známo, že tuhle autorku miluju a mám od ní všechny knížky, které v Česku vyšli. Tohle byla prostě nutnost.


Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Atice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního kontinentu, aby se do války zapojil na té správné straně. Avšak to, co odhalí v Atice, je mnohem důležitější.
Jedním z recenzáků na červen je Slunce je také hvězda od Nicoly Yoon. Autorku mám moc ráda, takže jsem zvědavá, s čím zase přišla.


Natasha je dívka, která věří ve vědu a fakta. Rozhodně ne na osud! Nebo na sny,
které se nikdy nesplní. A už vůbec není ten typ holky, která se na rušné ulici v New
Yorku potká s klukem a hned se do něj bláznivě zamiluje. Zvlášť když její rodině zbývá
dvanáct hodin do deportace ze Spojených států. Ani Daniel nebyl nikdy snílek, ale
když Natashu potká, zapomene úplně na všechno. Cosi v ní ho přimělo věřit, že jim
osud nachystal něco opravdu zvláštního.
A poslední knihou je zvláštní oheň od  Tommyho Wallacha. Přiznám se, že o této knize toho mnoho nevím, ale nevypadá vůbec špatně.


Říkají, že první generace lidí byly poháněny nízkými touhami: po poznání, po bohatství, po moci. Říkají, že lidstvo bylo tak zkažené, že Pán svět zničil ohněm. Přeživších bylo jen málo, ale během staletí se spojili a vytvořili novou civilizaci – založenou na víře, že chyby minulosti se nesmí opakovat.Bratři Clive a Clover strávili svůj život tím, že šířili toto evangelium. Když však objeví komunitu, která chce znovu obnovit rouhavé technologie minulosti postaví se město proti městu... a bratr proti bratru.

5 komentářů:

 1. Zajímavé knihy, Harryho Pottera mám doma také, koupila jsem si ho hned jak byl v prodeji, ještě ho v knihách ani neměli v poličce :D a Předobrý život mám také a četla jsem, sice to není uplně klasická kniha, ale líbila se mi.

  OdpovědětVymazat
 2. Jéé samé krásne kúsky :-) Tohto HP som videla na internete a zatiaľ ma až tak neláka, ale čo sa týka druhej knihy od Jo tú by som si naozaj chcela prečítať, takže snáď si ju niekde zoženiem konečne :D Aj ostatné kúsky vyzerajú zaujímavo, veľmi pekné prírastky :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkné kousky :) Také pokukuji po Zvláštním ohni a Slunce je také hvězda :)

  OdpovědětVymazat
 4. Kolik kniha o Harrym a světě kouzel vlastně je? =D
  Jinak pěkné knižní kousky. =)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za krásný komentář :)