23. 12. 2017

Unboxing #75 aneb Předvánoční nadílkaPředpokládám, že tohle je poslední unboxing tohoto roku. Nebo spíše unboxingy, protože tu uvidíte obsah dvou balíčků, které jsem dostala k Vánocům a jeden recenzák... bude to tedy docela dlouhý článek.

Musím vás však varovat, že je celý týden zataženo, takže fotky jsou... slušně řečeno na nic. Ale jelikož Terka Mikulová neustále otravovala, že chce unboxing na svůj balíček, neměla jsem možnost čekat na sluníčko. Takže veškeré stížnosti prosím směřujte k ní. Děkuji.

A začneme tedy Terčiným balíčkem, který mi přišel... tuším, že ve středu. Jako obvykle totálně oblepený izolepou. Ještě štěstí, že já mám ostré nůžky a kocourek ostré drápky.


Takhle vypadal obsah balíčku. Samé hvězdičky na stříbrném podkladu. Prostě krása. A alobal, který zaujal mého kocoura. A té nohy si nevšímejte. 


Nejdřív jsem rozbalila alobal. Kdybych to neudělala, vzal by to kocour do vlastních rukou a to by nedopadlo dobře. Byl v něm Terčin výtvor, stromeček z hvězdiček. Raději nebudu komentovat, jak to chutnalo. Myslím, že to je i pro Terčino dobro.


V dalším alobalovém balíčku byly Bertíkovi fazolky tisíckrát jinak. Nechápu proč to Terez zabalila do alobalu... asi došel papír. Každopádně jsem z nich nadšená. Ještě jsem neochutnala a asi zatím ani neochutnám, protože se mi takhle líbí. Asi bych si měla zjistit datum trvanlivosti. Jen doufám, že nenarazím na špenát nebo vosk z ucha. 


A pak jsem začala rozbalovat od nejmenšího po největší. A v těch malinkých bylo vždycky po pěti pytlíčkách čaje. Což... no vzhledem k tomu, jak blbě se to rozbalovala mám chuť Terku zabít, ale za čaje jsem ráda. V dalším balíčku byla Yankee svíčka s levandulovou vůní. Terka si dobře zapamatovala, že levanduli miluji, takže trefa do černého. Nebo do fialového.


Když si Terce postěžujete, že nemáte světélka, dostanete světélka. Ale nestěžuji si, určitě je využiji. Ale příště by bylo fajn poslat je i s baterkami :D Pak jsem rozbalila nádherný přívěsek ve tvaru čtyřlístku. Už ho mám na klíčích... no a mám tam i s tímhle nějakých sedm přívěsků a dva klíče. Prostě... no celá já. A Terez k tomu ještě přidala čokoládového Santu... divím se, že jsem ho ještě nesnědla. Ale dlouho živej nezůstane.


Další balíček mě překvapil svou tíhou. Když jsem ho otevřela objevila se nádherná svíčka s vůní višní a čokolády. Dokonce i nádherně trojbarevná. Takže skvělý a vzhledem k Yankee jsem další svíčku už nečekala. Ale už je fakt nemám kam dávat, mám jich tu nějakých deset. 


Přiznávám, že k dalšímu dárku jsem Terku prakticky donutila. Jedná se o hrnek, který byl součástí kolekce čajů (proto tolik čajů v malinkých balíčcích... asi Terčina pomsta). A já ho miluju, totálně. Je jednoduchej, ale prostě... perfektní pro knihomola. Už stojí na poličce. A aspoň mám co fotit na Instagram.


Věděla jsem, že mi dá Terka Funko. Chtěla, abych jí napsala seznam šesti které chci... což bylo samo o sobě obtížné, protože chci všechny. No a celou dobu jsem se modlila, aby vybrala Zvíře, které je dokonalé. No nakonec vybrala Belle, ale to neznamená, že jsem zklamaná. Belle vypadá skvěle a už je postavená vedle Draca na poličce. Ale k narozeninám chci zvíře! 


A už se dostává ke knížkám. Dívku z inkoustu Terka dostala na Humbooku (doufám :D) a nakonec se rozhodla mi knihu darovat. Docela mě překvapilo jak je tenká, ale nevadí. A hrozně moc se mi líbí ta bílá obálka.


Jako každý rok jsem psala Terce seznam deseti knih a Terez mi měla jednu vybrat k Vánocům. A vybrala mi nové vydání mého milovaného Harryho a já knihu miluju!!! No takže mám v novém vydání první díl a třetí jsem nedávno ukořištila za 150 Kč... tak by to asi chtělo ještě ten druhý. Možná na narozky (co Teri? :D) 


Když jsem otevřela další balík, zůstala jsem s pusou dokořán, protože jsem měla za to, že mi Terez koupila dvě knihy ze seznamu. Nakonec se ukázalo, že se jedná o recenzák, který Terka měla, ale já si vážně nestěžuji. Jen doufám, že jsem tu knihu psala fakt do Terčina seznamu a ne do nějakého, který jsem dávala někomu jinému. To by asi nastala patová situace. 


Poslední knihy je České dějiny očima psa. Věděla jsem, že mi Terez dá knížku z Albertu a vůbec mi to nevadilo. A myslím, že vybrala rozhodně dobře. Ještě jsem knihu popravdě ani neprolistovala, ale brzy si ji přečtu.


Letos jsme si s Terkou dávaly i omalovánky. Terez si poručila Krásku a zvíře a umíte si představit, jak těžké pro mě bylo se jich vzdát. Ale tvrdila mi, že pro mě má něco úžasného. Když jsem viděla tvar, myslela jsem, že se bude jednat o omalovánky ke Hře o trůny nebo o nějaké od Johanny Basford. Ale byla jsem překvapená. Přišli mi omalovánky Měsíčních kronik. Popravdě jsem netušila, že už vyšli. Vím, že měli vyjít, ale nevěděla jsem, že už se tak stalo. Takže příjemné překvapení. Jen fakt netuším, kdy se k nim dostanu.


Tak a to je k Terčinu balíčku všechno. Aspoň doufám ,že jsem nezapomněla něco nafotit, protože je mi jasný, že kdyby ano, zabila by mě :D A teď se přesunu k dárku od Katky, který mi přišel v pátek. 


Takhle vypadal po otevření... té kočky si nevšímejte, musel se do toho objektivu nacpat, jinak by to nebyl on. 


A tady už jsou dárečky vyskládané na podlaze. Kate tvrdila, že se jí letos balený dárků nepovedlo... já bych řekla, že naopak. Jsem si jistá,ž e bude souhlasit, až uvidí, jak hrozně jsem zabalila její dárky.


Jako první jsem rozbalila vanilkový jelení luj. No... myslím že už jsem jednou nebo dvakrát zmínila, že nemám ráda vanilku. Abych byla přesnější, nesnáším jí, šíleně mě dráždí. Na druhou stranu musím uznat, že luj používám především, když mám rýmu, protože mám totálně odřený nos a popraskané rty a to pak necítím naprosto nic, takže je fuk, jestli je luj vanilkový nebo čokoládový. Takže i přes vanilku určitě využiji... jen doufám, že ne v nejbližší době. Chřipek už mám plné zuby.


Pak jsem ještě dostala dva mini lesky na rty. Je pravda, že přesto, že mám lesky a rtěnky ráda, moc často je nepoužívám. Ale občas jo. Takže bude to chvilku trvat, ale nepochybuji, že je využiji.


Další dárek... no nejsem si jistá, jestli byl pro mě nebo pro kocoura. Jedná se o nádhernou propisku s rolničkami a já takové blbůstky miluji. Ale tahle zaujala i mého kocoura, takže o ní budeme asi v nejbližší době bojovat. Mám strach, že prohraji.


Dále jsem dostala nějaký olejíček na nehty. Ještě jsem to pořádně nezkoumala. Taky jsem si jistá, že využiji, ale nevím kdy. Momentálně mám období moje nehty vypadají totálně katastrofálně, ale jsem líná s tím něco dělat. Myslím, že by se to mohlo změnit v létě.


Záložka s kočičkou je opravdu roztomiloučká. Dokonce mi trošku připomíná i mého kocoura, takže zásah. 


Kate mi ještě poslala čtyři záložky z Book Depository na vybarvení. Popravdě netuším, jestli je vybarvím, protože už takhle vypadají úžasně a nerada bych je zničila.


Jako další jsem dostala masku od Baley. Já jsem člověk, který masky miluje, takže se rozhodně neztratí. Mám dojem, že tuhle už jsem zkoušela, ostatně jako všechno od Baley, ale absolutně nevadí. Všechny masky od Baley jsou skvělé. Navíc mi tím Kate připomněla, že už jsem si dlouho žádnou masku na obličej nepřiplácla... což je asi důvod, proč moje pleť vypadá asi stejně jako moje nehty.


Jako další jsem dostala gelovky. Z těch popravdě nejsem úplně nadšená. Sice vypadají skvěl, ale... Dřív jsem gelovky hodně používala, ale když nestihnou zaschnout hodně špiní, proto dávám přednost fixům a zvýrazňovačům. Popravdě tu mám v šuplíku hromadu gelovek, které ještě čekají na vypotřebování. Ale hodně je používá mamka, takže se využití asi nakonec najde. 


Dále jsem dostal nádherný zelený pytlíček. Já mám tyhle pytlíčky hrozně ráda, nevím proč, takže by mi možná stačil jen samotný. Ale samozřejmě že v něm bylo ještě něco, náramek. Je jednoduchý, ale krásný. Popravdě mi přijde povědomý... možná, že jsem od někoho dostala něco podobného, ale jistě to říct nemůžu protože... no moje sbírka bižuterie je dost rozsáhlá. Každopádně je krásný.


Nesmělo chybět ani něco na zub. Tentokrát broskvoví gumítci nebo... nejsem si jistá, jak to nazvat, určitě víte co myslím. Vypadají opravdu lákavě a těším se až je ochutnám. Když o tom tak přemýšlím, nechápu, že už jsem je dávno nesnědla. Asi jsem přeslazená z cukroví... i když toho jsem letos taky ještě moc neměla...


Jako další byl jednoduchý zelený zápisník s prázdnými stránkami. Je pravdou, že tu mám skříň plnou sešitů, bloků a zápisníků, ale co na tom? Tyhle papírnické věci miluji a Kate to moc dobře ví, takže mě rozhodně potěšila.


Pak jsem objevila stříbrné psaníčko. Jsem si jistá, že už mi Kate jedno psaníčko posílala asi rok nebo dva zpátky. Já psaníčka sice nevyužívám tak, jak bych měla, ale většinou je použiji na nějaký ozdoby na vlasy nebo tak, takže se určitě neztratí.


Další dáreček mi udělal obrovskou radost. Dostala jsem lucerničku. Respektive svícen ve tvaru lucerny. A je prostě dokonalá. Je pravdou, že mám pokoj ladeň do fialové a lucerna je lehce zelenkavá, ale to moje nadšení nijak neumenšuje. Musela jsem si ji vystavit, takže momentálně zaujímá čestné místo na hrnečkem od Terky vedle knih od Diany Gabaldon.


A teď se vrhneme na knížky. Katka se mě ptala jestli nechci nějaké knížky, které už nechce a poslala mi seznam. No zalíbilo se mi jich tolik, že se všechny do balíčku ani nevešli. 

Každopádně i tak to beru jako dárek k Vánocům, protože na ulici bych knížky zdarma jen tak nenašla, navíc takhle skvělý.

Konkrétně je těch knížek pět a já už popravdě netuším, co k tomu psát, takže to shrnu. Ze všech knih jsem nadšená, jsem za ně moc ráda. Sice je pravda, že u prvních dvou sérií už nevyjde pokračování, ale to budu řešit později. Zatím jsem za ně hrozně moc ráda. Ale už dost mých řečí, podívejte se, co jsem dostala.


Ale ještě je tu jedna knížka, knížka z mého seznamu deseti. Trochu jsem doufala že Kate vybere Jeden z nás lže, nestalo se tak. Ale to neznamená, že vybrala špatnou knihu. Přeci jen, kdybych ji nechtěla, nepsala bych ji tam. 

Ale abych to neprotahovala. Vybrala mi Tíhu vesmíru, která je prostě skvělá. Ano neustále opakuji slovo skvělá, ale nemůžu si pomoc. Celý balíček je skvělý.Tohle byl tedy Katein balíček, poslední vánoční balíček. Doufám ,že ani tady jsem nezapomněla nic nafotit... ale jsem to já, tak kdo ví.


V posledním balíčku se skrýval recenzák od Martinusu a přišel mi ve středu. Přiznám se, že jsem obálku ani nefotila, protože byla taková divná, špinavá, navlhlá... před Vánoci si evidentně PPL s dopravou moc starosti nedělá. Ale stejně je obálka to poslední, co vás zajímá.

Začnu tím nejmenším. Tradičně jsem od Martinusu dostala záložku, ale tuhle ještě nemám. A nový záložky jsou nejlepší. A ještě dvě placky... těch už mám docela dost. Původně jsem myslela, že vám dám nějaké soutěže, ale všichni víme, jak katastrofálně by to dopadlo... takže ještě uvidím, co s nimi vyvedu.


Dále jsem našla dva archy úžasných samolepek. Hádám, že to jsou štítky na dárky, ale určitě se dají použít i na sešity Já jsem hamoun a mám ráda samolepky jen na ozdobu, takže je nechám takhle, ale jsem z nich nadšená, nemyslete si.


A teď se konečně dostávám ke knize. Řekla bych, že tentokrát toho v novinkách moc nebylo (i když zpět jsem možná mohla požádat o knihu o Kovym...ale zas tak moc mě to nemrzí), ale našla jsem Specialistku od Stephenie Meyer na kterou se vážně těším. 6 komentářů:

 1. Tos musela být hodná. Takový mega balíčky :-D

  OdpovědětVymazat
 2. Hele, nemůžu za počasí! :D A hele, izolepa byla hlavně jenom zhora! :D No... a tvůj vlastně taky. :D

  No, máš pravdu, došel papír. :D A taky to byl poslední dárek, který mi došel a já už chtěla jít na Poštu, takže jsem se nezdržovala odbočkou do papírnictví. :D

  Promiň, jsem chtěla, aby sis víc užila rozbalování, když toho moc nebylo... :D

  Světýlek není nikdy dost... :D no baterek je i u nás málo... :D do příště se polepším. :) Ale pak se budeš divit, proč ti přišly samostatně zabalené baterky... :D

  To jsem ráda, že přívěsek slouží. :) Santu přibalil EMP shop do zásilky s Funko. ;)

  Ta svíčka se mi hrozně líbila, měla jsem nutkání nechat si ji pro sebe, ale co, však si ji ještě můžu koupit... :D a to Yankee je vosk. :)

  Hele, nevím, k narozeninám taky můžeš dostat Hermionu... :D jsem chtěla, abys měla pak alespoň nějaké překvapení. :D

  Jo, Dívka z inkoustu a hvězd je z Humbooku. :)

  Jako pokud druhý díl nedostaneš od rodičů k Vánocům... :D

  Nepsala jsi mi ji do seznamu, jen jsi mi na fb psala, že bys ji chtěla, když jsem ti psala o soutěži, tak jsem se na soutěž vykašlala, tohle bylo jednodušší... :D

  Jako doufám, že se ti ty České dějiny očima psa budou líbit, jsem si říkala, že je to knížka pro děti a pro lidi, kteří milují psy. :)

  Jsem vážně ráda, že jsi z omalovánek nadšená. :) Když jsem je objevila, tak jsem si ještě na Databázi kontrolovala, jestli si tu sérii fakt četla. :D

  Já myslím, že kdybys na něco zapomněla, ani si toho v tak dlouhém článku nevšimnu... :D ale ty perníčky by byly dobré, jen byla hovadina je schovávat na balkon, protože na tom mrazu spíš ztvrdly... :D Měla jsi je krapet nechat rozměknout. :D I když uznávám, že první várka, co jsem pekla, dopadla líp, tady u té se mi jeden plech nechtěl dopéct... :/

  Nevím, jestli by knížka o Kovym nebyla lepší... co tak sleduji, tak ta Specialistka má horší hodnocení... ale třeba se ti bude líbit. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc krásné balíčky, spousta parádních knih i drobnůstek :) Přeji hezké Vánoce :)

  OdpovědětVymazat
 4. Týý jo ... asi mám špatné kamarády :D

  OdpovědětVymazat
 5. Krásne balíčky, ticho závidím :D Všetky drobnosti určite potešia, čaje sú skvelá voľba :D A čo ssa týka kníh, opäť super, čítala som osobne zatiaľ tuším iba Dívkou z inkoustu a hvězd a bol to milý príbeh, tak dúfam, že aj tebe zapáči.

  OdpovědětVymazat
 6. Krásná dárečky. Knihy jsou super dárek a ty záložky a knižní maličkosti. Pěkné. =)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za krásný komentář :)