19. 11. 2017

Vánoční hnutí (Podpora českých autorů)


Vánoce se blíží a projekt Podpora českých autorů vymyslel a zorganizoval skvělou soutěž. Nechci opakovat to, co najdete v článku na který máte odkaz nahoře, ale pár základních informací jistě neuškodí a zbytek už si dohledáte.


Vánoční hnutí je soutěž, kde můžete soutěžit o spoustu knih od českých autorů. Jestli dobře počítám, tak v soutěži je něco kolem 50 různorodých titulů a od některých jsou v soutěži třeba i tři výtisky a občas autoři přihodí něco navíc. Šance na výhru je tedy skutečně obrovská. A byla by blbost promeškat tuto příležitost a nepokusit se o výhru nějaké skvělé knihy, kterou napsal českých spisovatel. Nesmím opomenout ani to, že mnoho knih je s podpisem autorů.

Knihy do soutěže věnovala jak nakladatelství, tak samotní autoři. Všechny sponzory a knihy, které do soutěže věnovali najdete ve článku na stránkách Podpory českých autorů

Ráda bych vám však řekla, které z titulů zaujaly mě. Nebo spíš několik málo titulů, které mě zaujaly, protože jak už jsem řekla, v soutěži je skutečně mnoho zajímavých knih.

Z knih, která věnovala nakladatelství mě asi nejvíc zaujal Hořící kůň od Františky Vrbenské a Lucie Lukačovičové.


Arabské Španělsko na počátku 11. století se drobí ve střetech a intrikách. Baskický lučištník z hor touží zachránit svého grošáka, proto se z něj stává zloděj koní. Na jedné z výprav se potkává s osiřelou zemanskou dcerkou, odsouzenou k šedivému životu hradní služebné. Ti dva bezděčně zasáhnou do záměru králů a vzbudí nenávist Spin de Mula, démonického čaroděje, který znetvořuje lidské duše.

Jejich osudy se protínají, zatímco muslimští a křesťanští vládci spolu střídavě bojují a uzavírají politická spojenectví, iberští bohové čelí islámu i Kristu a ze Severu připlouvají drancující vikingové...

Autorů, kteří soutěž podpořili je opravdu mnoho, ale hodně mě zaujaly knihy od Lenky Dostálové - Démon stínů a Labyrint osudu. Nejsou to však jediné knihy, které do soutěže věnovala.


Lea a Sára jsou sestry – dvojčata. Celý život táhly za jeden provaz a nikdy by je nenapadlo, že jejich pouto dokáže někdo přetrhnout. Když se Sára dozví, že má čarodějnické schopnosti a že je součástí magického světa, o jehož existenci neměla dosud potuchy, rozhodne se, že před ním svoji sestru uchrání.

Pod vedením svého nového učitele, strážce Lukáše, se začne učit používat kouzelnou moc. Dřív, než své nadání ovládne dokonale, však zasáhne zlo. Její sestru napadnou démoni a dívky jsou vtaženy do víru boje mezi světlem a temnotou. Do světa plného stínů, tajemství a zla, ze kterého nikdo nedokáže odejít bez šrámů na duši…


Lea už ví, že její nitro ovládá temnota. Za pomoci své sestry Sáry a strážce Lukáše se s ní snaží bojovat. Když jsou ale Sára s Lukášem vysláni na misi na znovuobjevený Salemon, zůstává na to sama. Útočiště nachází u tajemného mladíka, který má za úkol ji hlídat. Přesto se ale stále propadá hlouběji do temnoty a mění se. Když se však ukáže, že Silkon chce její sestru přinutit, aby se přidala k Temným, Lea se mu postaví a nakrátko získá zpět své staré já. Spolu se Sárou se vydávají do jeskynního bludiště, kde na Leu čeká nelehká zkouška. Pokud obstojí, má šanci temnotu ve svém srdci spoutat…

A v neposlední řadě mě zaujalo Moudré z nebe od Richarda Skolka.


Kniha Moudré z nebe je dětským deníčkem, který je však určen dospělým čtenářům. Nenajdete zde žádnou literární uhlazenost, žádný vysoký styl, jen vyprávění malého kluka, který si nebere servítky, často odbíhá od tématu a plete páté přes deváté.

Tohle byl skutečně jen malinký zlomek. Určitě se na článek podívejte a pokud vás nějaká kniha zaujme, o čemž nepochybuji, zúčastněte se soutěž. A přečtěte si, jak jednotliví autoři a autorky tráví Vánoce.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za krásný komentář :)