Pages

Tenká nebo tlustá kniha?

Druhý příspěvek k tomuto projektu a hend takhle pozdě, ale dělala jsem referát na Dánsko a jsem úplně grogy. Příští týden to snad bude dřív :)


Tahle otázka je opravdu zákeřná, protože co je to vlastně tenká kniha? A co je to tlustá kniha? Vemte si třeba Odysseu, ta má sto stran (to, že se to díky veršování nedá číst je teď vedlejší) což je podle mě přečtené za chvilku. Ale třeba moji spolužáci na to před několika věta řekli tohle: " Cože? Tolik?" Je tedy jasné, že definice tenké a tlusté knihy se dosti liší. Abychom si to nějak ujasnili, tak pro mě je tenká kniha tak kolem 250 stran a méně, co se týká čtení. Ale když mi někdo řekne tenká kniha, představím si spíš knihu, která je o 100 stran lehčí, takže tu dnes budu brát jako tenkou knihu.

Osobně je mi jedno, jestli čtu tenkou nebo tlustou knihu. Záleží na tom, jaký má děj a ne na tom, kolik má stran. I když je pravda, že krátké knížky mají občas děj nerozvinutý a tím pádem je to na nic. Na druhou stranu musím přiznat, že když tahám ty bichle do školy, tak je to jednak těžké (i když můj batoh váží tolik, že se to v tom ztratí) a pak dost neskladné. To by mohl být tedy problém tlustých knih.

Když to shrnu, nejlepší je asi zlatá střední cesta. Jak už jsem řekla, tenké knihy mají občas nerozvinutý děj a tlusté ho zase mohou mít rozvinutý až moc. Musím přiznat, že s tlustou knihou, která by měla až moc dlouhý, probíraný děj jsem se ještě nesetkala. S sérií ano, ale s samostatnou knihou opravdu ne.

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za krásný komentář :)