Pages

Obětuj knihu

Už trochu starší TAG, ale dřív jsem s k němu nedostala.

1. Zombie útok

Zrovna jsi v knihkupectví, když se všude okolo tebe začnou nořit zombíci. Všichni zákazníci jsou uvězněni mezi stohy knih a nemají žádnou šanci na útěk. Ty už jsi zatlačený/á v rohu a vnímáš jen pach shnilého masa a šouravé kroky mrtvol. Panikaříš a dělí tě jen krůček od toho, že se sklátíš k zemi a uděláš ze sebe večeři, když se najednou ozve hlas managera obchodu, který ti dodá naději. Vojáci totiž zjistili, že zombie nesnáší přehodnocované knihy! Ty se okamžitě rozeběhneš mezi regály a kličkujíc mezi hnijícími těly hledáš knihu, kterou všichni milují, ale ty ji jednoduše nemůžeš vystát. Jakou knihu čapneš a omlátíš jí překvapenému zombíkovi o hlavu?

Tady si vezmu knihu Den co den. Není to přímo kniha, kterou nemůžu vystát, ale většině lidí se hrozně líbí a mě připadá bez příběhu, bez děje. Jednoduše ji nemám ráda, takže ji s radostí omlátím zombíkovi o hlavu.


2. Déšť

Právě jsi vyšel/a z kadeřnictví se svým vysněným účesem. Procházíš se po ulici, necháváš lidi zírat na své dokonalé vlasy, když v tom začne pršet. Jenomže to není jen aprílový deštík. Je to obrovský slejvák, jaký svět ještě neviděl. Z nebe se snáší litry vody a jediné na co myslíš, je tvůj nový účet, který tě stál celou výplatu. Jaké pokračování knihy obětuješ a použiješ jako deštník?

Osobně bych knihu bránila zuby nehty a na vlasy se vykašlala, ale když tak přemýšlím, jedna mě napadá. Dívka z nočních můr. První díl byl úplně skvělý, ale co se týká druhého, tak lituji, že jsem ho kdy četla. Docela mi zkazil zážitek z první knížky. I když zase tak špatné to nebylo, ale i tak.


3.Učitel

Jsi na hodně literatury a profesor se rozplývá nad jednou známou klasickou knihou. "Tahle kniha úplně změnila světovou literaturu!" prohlašuje a vyzdvihuje knihu do nebes. Tebe to ale vůbec nebere. Nejen, že se tohle vychvalování nedá poslouchat, ale ty ani za mák nesouhlasíš. Protože máš vlastní zkušenosti. Jakou klasickou knihu bys mrskl/a po svém profesorovi a rozkřičel/a ses na celou třídu o tom, jak tahle kniha stojí za houby?

Tak to mám asi celý seznam :D Ale asi bych po něm hodila Odysseu. Sice je to dost malá kniha, takže by mu neublížila, ale nedá se číst. Příběh je skvělý, ale to veršování, hrůza.


4. Doba ledová

Užíváš si skvělé odpoledne v knihovně. Procházíš se mezi stohy knih a všude se vznáší ta dokonalá vůně papíru potištěného slovy. Když najednou BUM! Celá země je pokrytá vrstvami sněhu a nikde není nic jiného než ledová pustina. Teploty nezastavitelně klesají a tvůj dech ti mrzne u pusy. Najednou zjišťuješ, že tvou jedinou možností je začít pálit knihy. Jakou svou nejneoblíbenější knihu bys spálil/a první a vůbec by ti nebylo líto, že se změnila v hromádku popela?

Tak teď musím opravdu přemýšlet, protože je jen málo knih, které na smrt nenávidím. Ale jedna kniha tu přeci jen je. A už jsem říkala, že kdybych neměla knížky tak ráda, s radostí bych jí hodila do krbu, i když teda žádný nemám. Je to kniha Tři nejsou pár od Aly Cronin. A to je jedna z mála knih, kterou bych obětovala bez zaváhání.


0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za krásný komentář :)