Pages

Knižní suvenýryJe ironií, že na téma na které jsem se těšila, nemám z vlastní zkušenosti skoro co říct, ale popravdě žijeme v Česku a tady těch suvenýrů jednak není tolik a pak je mnohem těžší je sehnat než kdekoliv jinde. Protože uznejte, že v tomhle je Česko bohužel dost pozadu. Na světě vychází plno úžasných knížek a tady vyjdou až o několik let nebo dokonce nikdy. A ještě horší je to s věcmi k těm knihám. Záložky, placky, plakáty, figurky, šperky s motivem knihy a mnoho dalších suvenýrů, které tu jednoduše nejsou. Aspoň ne v takovém množství jako v cizině a oproti cizině je to množství opravdu malé. I když jde o něco opravdu prosáklého a zdá se, že je tu těch věcí plno, tak v cizině jich je třikrát tolik. A to můžu potvrdit, protože když se nudím, kromě jiného, brouzdám po internetových obchodech a vždycky hledám různé věci na motivy knih filmů a seriálů. V českých e-shopech toho většinou moc nenajdu v těch cizích, toho najdu opravdu dost. Upřímně si myslím, že je to nefér. Všechny ti věci jsou opravdu nádherné a je škoda, že tu nejsou.

Dalším důležitým aspektem je cena. Což je tak druhý důvod, proč si tyhle věcičky nekupuji v takové míře, v jaké chci. A to se nejedná jen o suvenýrech ke konkrétním knihám, ale i obecně. Stejně jako cena knih, je to hrozně přemrštěné. Uznávám, že se to těžko může prodávat za pár korun, ale už jsem narazila i na věci, které byly v důsledku dražší než kniha. Což je podle mě přípustné jedině u oblečení, které stojí podobně jako knihy i když se knih netíká.

Je to doopravdy škoda. Všechny ty věci jsou nádherné, ale nikdo z nás bohužel nemá neomezený příjem, aby si jich mohl koupit mraky a ještě si je nechat dovést z ciziny. I když na druhou stranu je to možná dobře. Je možné, že by to nakonec dopadlo tak, že bychom tu měli víc knižních suvenýrů než samotných knih a neměli je kam dávat. Ale to se bohužel nedozvíme, dokud se současná situace nezlepší. Zatím se asi budu muset spokojit s tím, co mám a s brouzdáním po e-shopech.

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za krásný komentář :)